Iš Gedimino laiškų. Lietuvos metrasčiai


Gedimino laiškai. Kaip lietuva pristatoma kunigaiksciu metrasciuose. Gedimino laiškai aprašymas. Metrasciai referatas. Kaip lietuva pristatoma gedimino ir vytauto laiskuose. Konspektas apie lietuvos metrasciai. Gedimino laiskai analize. Gedimino laisku analize. Gedimino metrasciai. Kaip lietuva pristatoma kunigaiksciu laiskuose ir metrasciuose.

Iš Gedimino laiškų. Gedimino laiške Liūbeko, Rostoko, Zundo, Greifsvaldo, Švetino ir Gotlando piliečiams siūloma atvykti gyventi į Lietuvos didžiąją kunigaikštystę. Laiške sakoma, kad atvykusiems bus teikiamos įvairios privilegijos: jie bus aprūpinti pajamomis; jie galės atvykti ir išvykti iš Lietuvos kada panorėję, be jokių muitų ar kelio prievolių; žemdirbiams bus duota žemės ir bus suteikta privilegija dešimt metų ją dirbti laisvai ir be mokesčių; pusę to laiko jie bus atleisti nuo bet kokios karališkos prievolės.

Gedimino laiške liūbeko, rostoko, zundo, greifsvaldo, švetino ir gotlando piliečiams siūloma atvykti gyventi į Lietuvos didžiąją kunigaikštystę.

šio laiško tikslas buvo padidinti Lietuvos žmonių skaičių. Dėl suteiktų privilegijų, žmonės iš užsienio turėjo važiuoti į Lietuvą ir ten gyventi. Praėjus tam tikram laiko tarpui atvykėliai nebetektų privilegijų ir taptų eiliniais Lietuvos žmonėmis, mokašiame metraštyje rašoma, koks didingas ir šlovingas yra Lietuvos didysis kunigaikštis vytautas. Čia pasakojama, kaip jį gerbia kitų šalių valdovai. Net ir vengrų karalius, vadinamas romos imperatoriumi, vytauto pakviestas nedelsiant atvyko pas jį ir dovanojo jam dovanas. Nuo tada tarp jų įsigalėjo didelė meilė.

kaip kad iš jūros daug upių teka, taip ir iš šio didžiojo šiame metraštyje pasakojama, kaip gediminas užkariavo rusų žemes. Čia taip pat parodoma, kaip kiti kunigaikščiai bijojo gedimino.

Nukovęs vladimiro kunigaikštį vladimirą jis paėmė vladimiro miestą. Paskui lucko kunigaikštis levas pabėgo pas savo žentą į brianską ir paliko volynės bajorus vienus. Jie savo noru pasidavė gediminui. Atėjus pavasariui jis nužygiavo į kijevą, ten išmušė visą jų kariuomenę ir, pabėgus jų kunigaikščiui stanislovušiame metraštyje pasakojama, kaip gediminas įkūrė trakus ir vilnių. Jisai bemedžiodamas aptiko gražų kalną, kuris kunigaikščiui patiko, ten įkūrė miestą ir pavadino trakais. Kitą kartą medžiodamas aptiko kitą kalną, kurio viršūnėje nudobė taurą. Naktį susapnavęs sapną jis išsiaiškino, kad ant to kalno turi stovėti pilis.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (321 žodžiai)
  • Mokykla
  • Adrijus
  • Iš Gedimino laiškų. Lietuvos metrasčiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Iš Gedimino laiškų. Lietuvos metrasčiai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/is-gedimino-laisku-lietuvos-metrasciai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:32
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo