ĮSA - teisė, pareiga ar privilegija?


Įsa – teisė , pareiga ar privilegija. Darbo objektas –. Darbo tikslas. Įmonių socialinė atsakomybė kas tai ? Pasaulinės darniosios plėtros verslo tarybos WBCSD apibrėžimas. 1999. pateiktas Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus Kofi Annano apibrėžimas. Europos komisijos teikiamas apibrėžimas. Išorinė nauda. Vidinė nauda. Bendriniu požiūriu , naudą galima suskirstyti į tris grupes. Ekonominis aspektas. Socialinis aspektas. Aplinkosapsaugos aspektas. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas – įmonių socialinė atsakomybė.

Darbo tikslas: išanalizuoti mokslinę literatūrą socialiai atsakingų įmonių sampratos, požiūrių, įgyvendinimo aspektais. Pateikti savo nuomonę ar ĮSA yra teise, pareiga ar privilegija?

Įmonių socialinė atsakomybė – tai geras įmonių administravimas, etiškas ir darnus valdymas bei tam tikrų savanoriškai prisiimtų įsipareigojimų vykdymas, tuo siekiant tinkamai valdyti savo poveikį socialinei sričiai, aplinkai bei ekonomikai ir kartu būti kaip galima naudingesniu visai plačiajai visuomenei. Įmonių socialinė atsakomybė reiškia, kad reikia imtis veiksmų ir nustatant įmonės tikslus, atsižvelgti į socialinius bei aplinkos apsaugos aspektus.

Labai svarbu suprasti, kad ĮSA nėra reklaminė priemonė, kuria įmonė galėtų pagerinti savo įvaizdį. Tai toks valdymo būdas, kuris reiškia bendradarbiavimą su visuomene, jos rūpesčių įtraukimą į įmonės strategiją ir įsipareigojimo veikti skaidriai priėmimą. Tačiau nepaisant to, kad ĮSA yra iš esmės savanoriškas įsipareigojimas, jis reiškia ir nacionalinių bei tarptautinių teisės aktų laikymąsi ir bet kokius kitus savanoriškus veiksmus, kuriais įmonė nori pagerinti savo darbuotojų gyvenimo kokybę, patobulinti aplinką, kurioje ji vykdo savo veiklą, ir apskritai visos visuomenės gyvenimą. Tai reiškia, kad ĮSA yra idėja, apimti ir suinteresuotąsias šalis, su kuriomis tokiai įmonei tenka bendrauti.

Keletas ĮSA apibrėžimų, kuriuos pateikė tiek viešosios, tiek ir privačios pagrindinės tarptautinės institucijos:

Pasaulinės darniosios plėtros verslo tarybos (WBCSD) apibrėžimas. Įmonių socialinė atsakomybė – tai nuolatinis įsipareigojimas, kurį prisiima įmonės, siekdamos prisidėti prie darnios ekonominės plėtros, dirbti su savo darbuotojais ir jų šeimomis, vietine bendruomene ir plačiąją visuomene ir taip pagerinti jų gyvenimo kokybę.

  • Aplinka Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1360 žodžiai)
  • Joana
  • ĮSA - teisė, pareiga ar privilegija?
    10 - 5 balsai (-ų)
ĮSA - teisė, pareiga ar privilegija?. (2015 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/isa-teise-pareiga-ar-privilegija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:25
×