Išankstinė, einamoji ir paskesnioji finansų kontrolė


Darbo tikslas. Finansų kontrolė. Finansų kontrolės tikslas. Finansų kontrolės funkcijos. Finansų kontrolės pagrindinės rūšys. Išankstinė finansų kontrolė. Einamoji finansų kontrolė. Paskesnioji finansų kontrolė. Asmenys atsakingi už finansų kontrolę. Teisės aktai naudojami finansų kontrolėje. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas – išnagrinėti gautą temą : „Išankstinė, einamoji ir paskesnioji finansų kontrolė“. Plačiau susipažinti su finansų kontrole. Sužinoti pagrindinius finansų kontrolės tikslus, kas tuos tikslus įgyvendina ir prižiūri, kad jie būtų tinkamai vykdomi remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais. Taip pat panagrinėti ir susipažinti su pagrindiniais įstatymais, kuriais yra remiamasi prižiūrint ar finansų kontrolė yra vykdoma teisingai. Susipažinti su funkcijomis, kurias atlieka finansų kontrolė. Sužinoti kokios yra pagrindinės finansų kontrolės rūšys ir jas panagrinėti.

Taip pat yra daromas vidaus auditas – viešojo juridinio asmens departamentas, skyrius arba kitas savarankiškas padalinys yra įsteigtas atlikti vidaus auditą. Jo funkcija nustatyti, ar viešasis juridinis asmuo savo veikloje laikosi teisės norminių aktų, patariama vadovui, kaip mažinti rizikos veiksnių įtaką, vertinti viešojo juridinio asmens strateginių planų, programų vykdymą, lėšų gautų iš ES bei užsienio institucijų ar fondų administravimą ir panaudojimą; įvertinama vidaus kontrolė.

Vyriausiasis buhalteris (buhalteris) arba apskaitos tarnybos vadovas gali atlikti šiuos veiksmus:

Išnagrinėjus ir susipažinus su darbo tema, manau, jog labai svarbu, kad būtų tinkamai vykdoma finansų kontrolė, laikomasi Lietuvos Respublikos įstatymų, jais vadovaujamasi viešūjų juridinių asmenų vykdomoje veikloje, taip pat prižiūrima, jog šie asmenys, valdantys ir naudojantys valstybės ir savivaldybių turtą, turintys teisę juo disponuoti teisėtai, skaidriai ir patikiamai tai darytų.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1129 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Išankstinė, einamoji ir paskesnioji finansų kontrolė
    10 - 8 balsai (-ų)
Išankstinė, einamoji ir paskesnioji finansų kontrolė. (2016 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/isankstine-einamoji-ir-paskesnioji-finansu-kontrole.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:43
×