Išankstinių ir apsikeitimo valiutinių sandorių reikšmė draudžiant valiutinę riziką


Įvadas. Valiutų kursų rizikos valdymo teoriniai aspektai. Rizikos valdymo sandorių rūšys. Išankstiniai sandoriai. Ateities sandoriai. Pasirinkimo sandoriai. Apsikeitimo sandoriai. Išankstinio ir apsiketimo sondorių taikymas praktikoje. Išankstinis (forward) sandoris. Pavyzdys, kaip sudaromas "Forward" sandoris. Apsikeitimo (Swap) sandoris. Pavyzdys, kaip sudaromas "Swap" sandoris. Rizikos valdymo priemonė pasirinkimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Lietuvoje, gamintojų rūpesčius labai sumažino lito susiejimas su euru, nes perkant ir parduodant produkciją už eurus, nebereikia rūpintis lito ir euro kurso svyravimais. Tačiau užsienio valiutų kursų svyravimai eksportuotojų veiklos rezultatams ir toliau turi pakankamai didelę įtaką, todėl eksportuotojai turi valdyti riziką. Viena iš priežasčių ta, kad į euro zonos rinką produkciją eksportuoja ir kitų šalių gamintojai, kurių nacionalinės valiutos svyruoja euro atžvilgiu. Todėl euro kursui kylant, Lietuvos gamintojai, nevaldydami valiutų kursų rizikos, gali patirti spaudimą mažinti produkcijos kainas. To pasekoje, įmonės yra vis labiau suinteresuotos valiutų kursų rizikos valdymu ir noru nepatirti papildomų nuostolių dėl valiutų kursų skirtumų, o kai kuriais atvejais netgi gauti pelno.

Darbo objektas – valiutų kursų rizikos valdymas.

Darbo tikslas – remiantis valiutų kursų rizikos valdymo teorinėmis ir praktinėmis žiniomis išsiaiškinti išankstinių ir apsikeitimo valiutinių sandorių reikšmę draudžiantis nuo valiutinės rizikos.

  • Microsoft Word 153 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (5164 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Išankstinių ir apsikeitimo valiutinių sandorių reikšmė draudžiant valiutinę riziką
    9 - 1 balsai (-ų)
Išankstinių ir apsikeitimo valiutinių sandorių reikšmė draudžiant valiutinę riziką. (2014 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/isankstiniu-ir-apsikeitimo-valiutiniu-sandoriu-reiksme-draudziant-valiutine-rizika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 08:28
×