Išbandymai gyvenimu: žmogiškųjų santykių situacijos lietuvių prozoje


Išbandymai gyvenimu: žmogiškųjų santykių situacijos lietuvių prozoje.


Išbandymai – tai tarsi duobės žmogaus gyvenimo kelyje. Nėra žmogaus, kuris per visą savo gyvenimą nebūtų įkritęs į šią duobę, kai jis nežino, kaip turėtų elgtis, kai atrodo, kad viskas slysta iš rankų.. Vienus gyvenimo iššūkiai sužlugdo, tačiau kitus sustiprina, padeda surasti tikrąjį gyvenimo kelią, atrasti save. Jiems užklupus, negalima pasiduoti ir reikia stengtis nepalūžti, ir tai atsispindi XX a. pab. – XXI a. prad. kūriniuose. Taip atsitiko lietuvių rašytojo J. Kunčino romano „Tūla“ pagrindiniam veikėjui. Su išbandymais žmogus susiduria beveik kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje. Dažnai svarstoma, kokie žmogų veikia neigiamai ir kokie jį daro tvirtesniu. Ir kiekviena brandi asmenybė galėtų papasakoti ne vieną savo didį išbandymą, nes tik jų dėka žmonės mokosi, kaip šį kartą pasimokė R. Granausko apsakyme „Medinės akys“ nematomi herojai. Tad belieka tik įrodyti, jog žmogaus gyvenimo išbandymai atsiskleidžia ir lietuvių prozoje.

Jurgis Kunčinas yra XX a. pab. – XXI a. pradžios poetas, prozininkas, eseistas, vertėjas. Žymiausias Kunčino romanas „Tūla“, ligi šių laikų laikomas lietuvių prozos viršūne bei verčiamas į kitas kalbas.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (811 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Išbandymai gyvenimu: žmogiškųjų santykių situacijos lietuvių prozoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Išbandymai gyvenimu: žmogiškųjų santykių situacijos lietuvių prozoje. (2019 m. Rugpjūčio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/isbandymai-gyvenimu-zmogiskuju-santykiu-situacijos-lietuviu-prozoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 13:38
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo