Išcentriniai siurbliai referatas


Įvadas. Skysčių transportavimas. Išcentrinio siurblio schema ir veikimo principas. Išcentrinių siurblių klasifikavimas. Išcentrinio siurblio pagrindinė lygtis. Išcentrinio siurblio charakteristikos. Kavitacija. Išcentrinių siurblių panašumai ir trūkumai. Išcentrinių siurblių panaudojimo sritys. Literatūros sąrašas.

Siurblys – viena iš pirmųjų žmogaus sukurtų mašinų. Troškulio verčiamas, pirmykštis žmogus pirmiausia išmoko vandenį semti gerve, ranka sukamu velenu arba ratu su prie jo pritvirtintais kaušais (semtuvais). Pirmieji, nors ir labai primityvūs, stūmokliniai siurbliai pasirodė dar gerokai prieš mūsų erą ir daug šimtmečių išsilaikė be žymesnių konstrukcinių patobulinimų. Tik pradedant XVIII šimtmečiu, plečiantis plieno ir ketaus gamybai, o ypač sukūrus garo mašiną, stūmokliniai siurbliai, o dar vėliau – kompaktiškesni, lengvesni ir pigesni ašiniai (propeleriniai) siurbliai.

Siurbliai ir visi vandens kėlimo įrenginiai sudaro grupę hidraulinių mašinų, kurios tekančiam per jas skysčiui perduoda variklio ar kitokio jėgos šaltinio joms teikiamą energiją. Taip skystis pakeliamas į tam tikrą aukštį, t.y. jis įgyja atitinkamą slėgį.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 2443 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (2190 žodžiai)
  • Jurgita
  • Išcentriniai siurbliai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Išcentriniai siurbliai referatas. (2013 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/iscentriniai-siurbliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:38
×