ISDN


Isdn standartai. Isdn paslaugos. Isdn privalumai.

Isdn sąvoka. Isdn istorija. Isdn privalumai. Isdn prijungimo tipai. Isdn įranga. Isdn internetas. Isdn lietuvoje. Isdn (integrated services digital network) – skaitmeninis visuminių paslaugų tinklas. Integrated - visuminis, nes per isdn galima naudotis visų telekomunikacijų tinklų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis, bei kitomis isdn paslaugomis ir funkcijoms. Services – paslaugos, nes šis tinklas orientuotas į įvairiapusių paslaugų pateikimą vartotojui. Digital – skaitmeninis, informacijos perdavimas yra skaitmeninis iki pat abonento isdn telefono ar kito galinio įrenginio. Network – tinklas. Pradinis telefoninis tinklas buvo grynai analoginė sistema, tiesiogiai jungianti telefono vartotojus per mechaniškai sujungtus laidus. Ši sistema buvo neefektyvi, dažnai pasitaikydavo techninės problemos kaip ryšio nutrūkimas ar triukšmai, buvo sunku įgyvendinti tolimą ryšį. Pradedant 1960 metais telefoninės sistemos buvo pradėtos pertvarkyti į skaitmeninę, pagrįstą paketiniu signalo perdavimu, sistemą.

Integrated - visuminis, nes per isdn galima naudotis visų telekomunikacijų tinklų teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis, bei kitomis isdn paslaugomis ir funkcijoms.

Digital – skaitmeninis, informacijos perdavimas yra skpradinis telefoninis tinklas buvo grynai analoginė sistema, tiesiogiai jungianti telefono vartotojus per mechaniškai sujungtus laidus.

1984 metais tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (international telecommunications union) – organizacija, koordinuojanti ir standartizuojanti tarptautines telekomunickacijas, išleido rekomendacijas, kurios nusakė isdn standartą. Tačiau šios rekomendacijos nebuvo vienodai interpretuotos pagrindinių techninės įrangos gamintojų (nortel networks, at&t ir kt. ). Tai sukėlė standartų nesuderinamumą ir daug kitų problemų. Buvo įvesti keli nauji standartai – ni-1 ir ni-2, prie kurių sukūrimo prisidėjo kompanijos motorola, us robotics, 3com. Šių standartų sukūrimas, atpigusi isdn įranga ir žmonių noras turėti didelio pralaidumo internetą už palyginus mažą kainą padarė isdn populiaria paslauga.

šiuo metu isdn daug kur keičia xdsl ir kabeliniai tinklai. Šios paslaugos suteikia greitesnį ryšį ir yra lengviau diegiamodemo išradimas buvo didelis perversmas kompiuterinių komunikacijų srityje. Modemas leidžia kompiuteriams komunikuoti telefoniniais tinklais, verčiant skaitmeninį signalą analoginiu ir atvirkščiai. Deja, informacijos kiekis, kurį galima siųsti telefonine linija, yra ribotas. Šiuo metu šis greitis yra 56kbs, tačiau priklausomai nuo linijos kokybes ir kitų techninių parametrų, jis dažniausiai būna dar mažesnis. Kai kurios linijos išvis nepalaiko ryšio v. 90/v. 92 standarto, leidžiančio įgyvendinti 56kbs abipusio ryšio seansą.

Isdn leidžia naudotis keliais skaitmeniniais kanalais, panaudojant tą pačią įprastą telefoninę liniją. Telefoninių kompanijų skaitmeniniai komutatoriai leidžia naudoti skaitmeninį signalą, kuris įgalina peanksčiau reikėdavo turėti atskirą telefoninę liniją kiekvienam įrenginiui, jei norėjome juos naudoti vienu metu: po liniją telefonui, faksui, kompiuteriui su modemu, video konferencijų įrangai ir kt. Isdn leidžia keliems įrenginiams dalintis vieną telefoninę liniją. Galima kombinuoti įvairių skaitmeninės informacijos šaltinių signalus ir maršrutizuoti juos į reikiamus taškus. Pvz. Prie bri tipo isdn galima jungti iki naudojantis paprastu telefonu, esant įeinančiam skambučiui, telefoninės kompanijos įranga siunčia įtampą į jūsų telefona. Isdn atveju atskiru kanalu siunčiamas skaitmeninis paketas, kuris netrukdo jau užmegztam ryšiui.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1051 žodžiai)
  • Domicelė
  • ISDN
    10 - 3 balsai (-ų)
ISDN. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/isdn.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 10:26
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo