Išeivė iš Lietuvos Sandra Bernotaitė kalbą apibūdino kaip subtilią, šventą erdvę, kurią privalu saugoti - Kalba, 1 kalbėjimo potemė


Iseive is lieruvos sandra bernotaite kalba apibudina kaip subtilia. Išeivė iš lietuvos sandra bernotaitė kalbą apibūdino kaip subtilią, šventą erdvę, kurią privalu saugoti. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite visuomenės požiūrį į gimtosios kalbos. Sandra bernotaitė apie visuomenes poziuri i kalba. Iseive girls lietuvos sandra bernotaite.

Potemė 10 kl. 2016 metams. Kalba 1 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniai. Kalba subtili ir šventa erdvė. Ar reikia išsaugoti savo kalbą? Kalbėjimo potemė apie kalbos išsaugojimą.
1. Išeivė iš Lietuvos Sandra Bernotaitė kalbą apibūdino kaip subtilią, šventą erdvę, kurią privalu saugoti. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite visuomenės požiūrį į gimtosios kalbos saugojimą.

Gyvendami Lietuvoje dažnai galvojame, kad kalba tai įprastas, savaime suprantamas dalykas ir nesuteikiame jai reikšmės. Tačiau iš istorijos žinome, kad tautos kalba yra tautos pamatas. Norėdami užkariauti žemes, okupantai visada pirmiausia siekdavo sunaikinti kalbą, padaryti ją nemadingą, uždraustą. Tai galime matyti panagrinėję ir Lietuvos istoriją.

Karo metu dalis Lietuvos rašytojų dėl įvairių priežasčių gyveno užsienyje ir mes galime matyti savo šalies ir kalbos ilgesį jų darbuose. Dažnas su ilgesiu apdainuodavo ir rašydavo eiles apie lietuvių kalbos grožį, Tai matydami galime suprasti, kad kalba tai yra kažkas subtilaus ir švento, nuo gimimo žmogui suteiktas bendravimo įrankis, jungiantis jį su savo tauta.

Šiais laikais galime taip pat matyti kaip geresnio gyvenimo išsiilgę lietuviai kraunasi lagaminus ir palieka savo tėvynę ir kalbą. Tačiau būnant svetur matome kaip suaktyvėja žmogaus meilė tėvynei ir gimtajai kalbai, papročiams. Lietuviai ima burtis į susitikimus, kad tik galėtu pabendrauti lietuviškai su artimos sielos žmonėmis, prisiminti savo šaknis. Mano manymu labai gerai yra bendrauti su svetimomis kultūromis, pasisemti patirties, tačiau reikia nepamiršti ir savo tapatybės, gimtosios kalbos, ją saugoti.

Šiandien savo kalbėjime aš aptarsiu visuomenės požiūrį į gimtosios kalbos išsaugojimą, pateiksiu pavyzdžių.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1193 žodžiai)
  • Mokykla
  • Išeivė iš Lietuvos Sandra Bernotaitė kalbą apibūdino kaip subtilią, šventą erdvę, kurią privalu saugoti - Kalba, 1 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Išeivė iš Lietuvos Sandra Bernotaitė kalbą apibūdino kaip subtilią, šventą erdvę, kurią privalu saugoti - Kalba, 1 kalbėjimo potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/iseive-is-lietuvos-sandra-bernotaite-kalba-apibudino-kaip-subtilia-sventa-erdve-kuria-privalu-saugoti-kalba-1-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:17
×