Išgyvenamumo analizė su SAS


Levuliene sas. Darbas su sas. Išgyvenamumo palyginimas. Isgyvenamumo funkcijos apibrezimas. Isgyvenamumo lenteles. Isgyvenamumo funkcija. Sas namu darbas. Isgyvenamumo teorija. Survival analysis. Ruta levuliene.

Išgyvenamumo analizė su SAS. Turinis. Įvadas. Tikslai. Neparametriniai metodai išgyvenamumo funkcijoms įvertinti. Neparametriniai metodai išlikimo skirstiniams palyginti. Žinomi parametriniai išgyvenamumo skirstiniai ir jų pritaikymas. Įvertinimo procedūros, parametriniams išgyvenamumo skirstiniams be kovariantų. Grafiniai išgyvenamumo skirstinių parinkimo metodai. Suderinamumo ir skirstinio parinkimo kriterijai. Parametriniai dviejų išgyvenamumo skirstinių palyginimo metodai.

Šio kursinio darbo tema buvo pasirenkta neatsitiktiniai. Su darbo vadove rūta levuliene, buvo nuspręsta rašyti kursinį darbą ateičiai , tai yra, išnagrinėti tas statistikos taikymo sritis kuriose taikoma išgyvenamumo analizė. Ši teorija yra dėstoma magistratūros pakopoje, tad susipažinti su jos pagrindiniai aspektais bei elementariais taikymais praktikoje yra ne tik naudinga bet irpirma ir pagrindinė knyga buvo, elisa Lee, john wenyu wang statistical methods for survival data analysis third edition , kurioje yra išdėstyta visa praktikoje taikoma teorija iš išgyvenamumo analizės, bei duota kelėta pavyzdžiu kaip tai realizuoti su sas statistiniu paketu.

Antra, pagalbinė knyga, buvo paul d. Allison survival analysis using sas®, a practical guide , kurioje galima rasti: daug konkrečiu pavyzdžių kaip taikyti ir realizuoti išgyvenamumo analizę; detalių sas sintaksės paaiškinimų.

Pritaikyti teorinės žinias sprendžiant uždavinius iš elisa Lee, john wenyu wang statistical methods for survival data analysis third edition knygos. Joje buvo paimti skyriai nuo ketvirto iki dešimto. Juose buvo atsitiktiniai pasirinkti uždaviniai iš kiekvieno skyriaus.

Uždaviniai buvo nagrinėjami ir sprendžiami sas pagalba arba rankinių būdu,duota lentelė. Tiriami 30 melanoma sergantis pacientai, ligos stadija nuo iki 4, kuriems buvo duoti skirtingi vaistai. Pirmai grupei – bcg preparatas, o antrai grupei - c. Pavrum. Stebėti jų išgyvenimo laikas po operacijos (mėnesiais) bei remisijos laikotarpis (mėnesiais).

Lentelėje duota: paciento numeris, amžius, lytis, ligos stadija, vaistai, remisijos laikotarpis bei išgyvenimo laikas mėnesiais. Visi pacientai buvo operuoti, jiems buvo pasalinti piktybiniai augliai, tad tariama, kad stebėjimo prpastaba ¹1: lytis = – vyras; lytis = – moteris. Vaistai = – bcg preparatas; vaistai = – c. Parvum preparatas. Stulpeliuose cens1 ir cens2 duota informacija apie tai ar duomenis yra cenzūruotis iš dešinės ar ne. Nulis parodo kad da) apskaičiuokite kiekvienos vaistų grupės pacientų išgyvenamumo funkcijos reikšmes ir nupieškite funkctarkime mes žinome n pacientų gyvenimo laiką. Tada t1, t2. , tn atitinkamo individo iš n gyvenimo laikas. Darome prielaidą, kad mūsų n didžio imtis yra atsitiktinė, bei n dydžio populiacijos, su panašiais pacientais, dalis. Sudarome variacinę eilutę tokia kad: t(1) ? T2) ?. ? T(n).

Tada išgyvenamumo funkcija apskaičiuojama pagal formulę: , kur (n - i) yra žmonių skaičius, kurie išgyveno ilgiau kažkokio fiksuoto laiko t(i). Jeigu turime kelėta vienodu t(i), tai imame didžiausia i reikšmę.

  • Microsoft Word 354 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (2939 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žana
  • Išgyvenamumo analizė su SAS
    10 - 1 balsai (-ų)
Išgyvenamumo analizė su SAS. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/isgyvenamumo-analize-su-sas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 12:21
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo