Įsipareigojimo svarba


Įsipareigojimo svarba.

Carinės imperijos arši priespauda, graždankos brukimas, lietuviškos spaudos draudimas nuolatiniai persekiojimai baugino ne tik valstiečius kiek inteligentus.Jonas tautinį sąmoningumą siekia žadinti per praeities ir dabarties sąsajas, tad poetas savo kūryboje sujungė etninės lietuvių kultūros ir europinės (krikščioniškosios kultūros) tradicijas, nutiesė tiltą tarp praeities ir savo laiko - XIX a. pabaigos ir XXa. pradžios. Maironio kūryba pradėjo formuotis lietuvių tautinei savimonei, skatino laisvės, nepriklausomybės siekius. Be tautinio romantizmo, XIXa. pirmosios pusės poezijos, Maironio kūrybai įtakos turėjo stipri tautosakosakinės lyrikos tradicija.Taigi istorijos laiko tiesė į tautos atgimimą prasideda svarbiausiame taške- praeities ištakose,kad žmogus norėtų keisti ir keistis privalo būti atsiremiančiu žmogumi.

Apibendrindama norėčiau pasakyti kad, pareigą ir meilę tėvynei visi suprantame skirtingai,vieni tą jaučiame stipriau kiti silpniau , tai puikus pavyzdys V. Kudirkos išsižadėjimas savo gimtojo krašto kalbos, tačiau vidinis balsas jam tarsi viską pažadino ir suteikė galimybę tapti savo gimtinės patriotu mylinčiu savo kraštą. Tačiau visai kitaip nei Kudirką Maironį augino lietuviškoji valstietiška aplinka: tradicinė kasdieninė kaimo buitis, brolių ir seserų santykiai, auklės Onos Palkevičiūtės dainos, pasakojimai ir pirmosios skaitymo pamokos, šeimoje puoselėjama pagarba knygai ir mokslui.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (597 žodžiai)
  • Mokykla
  • Braškė12
  • Įsipareigojimo svarba
    10 - 10 balsai (-ų)
Įsipareigojimo svarba. (2015 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/isipareigojimo-svarba.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:06
×