Iskaita rusų lenkų ir vokiečių barbarizmai ir skoliniai


Barbarizmai lietuvių kalboje. Lenku barbarizmai. Barbarizmu pratybos. Lietuviskas skolinys is rusu kalbos. Koks rasinys rusu iskaitoj. Barbarizmai lietuviu kalboje rusu. Barbarizmai buityje. Lietuviai nuolat bendravo su rusais lenkais ir vokiečiais planas. Vokieciu kilmes barbarizmai. Testai barbarizmai.

Šią kalbą norėčiau pradėti garsaus kalbininko ir vertėjo j. Balčikonio žodžiais: ,, jokio kito dalyko nemokėjimas nekrinta taip į akis, kaip kalbos nemokėjimas. Žmogaus kalba yra jo išsilavinimo veidrodis. ” lietuvių kalba savo raidos laikotarpyje patyrė begalę sunkumų bei pokyčių. Tačiau nuo xix amžiaus antrosios pusės ji paskelbta bendrine lietuvos kalba. Mūsų dienomis ją drąsiai, nieko nebijodami, galime vadinti savo gimtąja kalba, o anot jono jablonskio: „kalba yra didis, tautos statytas paminklas“. Gimtoji kalba sudaro neatskiriamą kiekvieno žmogaus gyvenimo dalį.

Lietuviai nuolat bendravo su lenkais, rusais ir vokiečiais. Vadinasi, Lietuvių kalboje turi būti jų kalbų pėdsakų. Pagrįskite šį teiginį konkrečiais kalbų duomenimis.

šią kalbą norėčiau pradėti garsaus kalbininko ir vertėjo j. Lietuvių kalba savo raidos laikotarpyje patyrė begalę sunkumų bei pokyčių. Mūsų dienomis ją drąsiai, nieko nebijodami, galime vadinti savo gimtąja kalba, o anot jono jablonskio: kalba yra didis, tautos statytas paminklas .

Lietuvių kalbos gyvavimo laikotarpyje vyko daug pokyčių: spaudos draudimo laikotarpis, besiskverbianti lenkų, vokiečių kalba, sovietinė okupacija ir aneksija, trėmimai į sibirą. Taip mūsų kalboje atsirado daug žodžių,pasiskolintų iš kitų kalbų, kurie yra svetimos kilmės. Jie vadinami skoliniais. Skoliniai yra svetimos kilmės žodžiai, įvairių kontaktų (ekonominių, politinių, kultūrinių ir kt. ) keliu atėję daugiausia iš kaimyninių kalbų. Manau mūsų kalba yra labai graži, joje yra pakankamai Lietuviškų žodžių, tad jos nereikėtų darkyti svetimos kilmės žodžiais, ypatingai naujaisiais skoliniais, atkeliavusiais iš svetur. Be abejonės yra tokių skolinių, kurie atėję į mūsų kalbą labai seniai ir jų vartojimo mes nevengiame, nes be jų tikriausiai neišsivaizduotume savo buities. Iš visų savo kaimynų Lietuviai daugiausia bendravo su slavų tautomis, todėl ir pati didžiausia Lietuvių kalbos skolinių dalis yra slavizmai. Sunku tiksliai pasakyti, kiek slavizmų įvairiais laikais pateko į Lietuvių kalbą. Aišku tik, kad skolinių tarpe jų procentas yra didžiausias.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (633 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dbz
  • Iskaita rusų lenkų ir vokiečių barbarizmai ir skoliniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Iskaita rusų lenkų ir vokiečių barbarizmai ir skoliniai. (2011 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/iskaita-rusu-lenku-ir-vokieciu-barbarizmai-ir-skoliniai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo