Iškalbos sugebėjimai


Kalba busimam vadybininkui. Sugebėjimai referatas. Vadybininko iškalba.

Kokie iškalbos sugebėjimai galėtų praversti būsimam vadybininkui? Kas toji iškalba? Pasirengimas kalbai. Kalbos įžanga ir pabaiga. Efektyvaus kalbėjimo principai. Kalbos aiškumas. Kalbos tinkamumas. Praktiški patarimai kalbant prieš auditoriją. Vadybininkas — žmogus, organizuojantis kitų žmonių darbą, vadovaujantis darbuotojų kolektyvui.

Kalbėjimo menas yra iš dalies įgimtas dalykas, tačiau jo galima ir išmokti. Labai svarbu žiūrėti į tai atsakingai ir tinkamai pasirengti kalbai.

Pirmasis žingsnis — temos pasirinkimas. Paprastai temas ir situacijas padiktuoja pats gyvenimas, tačiau specialiai mokantis iškalbos tenka formuoti vieną ar kitą specifinį mokėjimą, o tam reikia turėti temą. Geriausia, kai tema yra aiški, konkreti.

Kai tema aiški, reikia numatyti kalbos intenciją ir tikslą. Jeigu intencija yra informuoti, t.y. suteikti žinių, parodyti, kaip kas veikia, tada reikės aiškiai, tiksliai ir įdomiai perduoti informaciją. Jei reikia įtikinti, tuomet privalu kalbėti taip, kad klausytojai pakeistų požiūrį į agituojamą dalyką. Jei intencija yra paskatinti veikti, reikėtų skatinti taip, kad klausytojai imtųsi tos veiklos, už kurią yra agituojama. O jei norima tiesiog sužadinti jausmus, tuomet galima papasakoti tai, kas įdomu, malonu ir naudinga žinoti.

Svarbus dalykas viešai kalbant yra kalbos situacija, todėl privalu atkreipti dėmesį, formalioje ar neformalioje aplinkoje reikės kalbėti. Svarbu ir tai, kiek bus klausytojų. Juk dešimčiai kalbama kitaip negu šimtui žmonių.

Sakoma, kad šneka yra panaši į kino filmą: kadrai keičia vienas kitą, nesugrįši ir nepasižiūrėsi atgal, kaip ten buvo. Būtent dėl šios priežasties itin svarbu tinkamai išdėstyti surinktą medžiagą taip, kad klausytojas sektų mintį nuo pradžios iki galo. Juk neįmanoma ilgai klausytis to, kuris nuo vienos minties šokinėja prie kitos.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1374 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iškalbos sugebėjimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Iškalbos sugebėjimai. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/iskalbos-sugebejimai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 22:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo