Išklotinių braižymas Solidworks programoje


Įvadas. Išklotinės braižymas. Solidworks išklotinių braižymas. Lakštinio metalo apdirbimas. CAM programa WorkNc. Pagrindinės funkcijos. CAE programos. Autodesk Inventor. Išvados. Literatūra.


Šiame darbe pateikiami kompiuterinio projektavimo ir modeliavimo programos SolidWorks, WorkNc, AutoCAD, Pro/Engineer bei kitų modeliavimo įrangų pagrindai, apžvelgiamos pagrindinės darbo programomis galimybės, bei kiti dalykai.

Šiame darbe pasitelkiant Solidworks 2D bei 3D projektavimą bus aptariama, kaip yra projektuojamos išklotinės ir kokiems gaminiams jos yra skirtos gaminti.

Išklotinė - tai matematinio geometrinio kūno paviršiaus atvaizdavimas plokštumoje. Objekto projektavimas ant lygaus paviršiaus, tai toks gaminio kūrimas, kuriam sukurti yra naudojamas lakštinis metalas. Objektams iš lakštinio metalo modeliuoti skirta valdymo komanda Sheet Metal (Lakštinis metalas). Ji turi tokiems modeliavimo darbams reikalingus įrankius. Išklotinės braižymas apima:

Solidworks leidžia projektuoti naudojant eskizus arba konvertuojant savo 3D modelį į lakštinio metalo detalę; taip pat kurti tikslias lakštinio metalo išklotines automatiškai įvertinant ruošinio matmenų pokyčius atsirandančius lenkimo metu. Išklotines parametrai braižant Solidworks:

Solidwoks leidžia greitai kurti lakštinio metalo gaminiu iš konceptualių gaminių modelių

Metalo lakštų apdirbimui pritaikomi skirtingi metodai: štampavimsa, pjovimas lazeriu, lankstymas, virinimas, gaminio surinkimas ir kt.

Išklotinės iš lakštinio metalo iškapojamos koordinatinio perforavimo staklėmis. Įprastos štampavimo staklės gali pjauti iki 3,2 mm metalo lakštus, o lapo matmenys iki 1250 x 4000 mm. Yra galimybė iškirsti ypač sudėtingus gaminius, tačiau tam reikalingos specialios staklės. Taip pat programinėmis-koordinatininėmis štampavimo staklėmis galima tiksliai įštampuot ir formuot įvairių konfigūracijų įdubimus (iki 20 mm), auseles, atlenkimus skardoje. Štampavimui naudojamas lakštinis šalto bei karšto valcavimo, ruloninis plienas, nerūdijantis plienas, aliuminis, spalvotieji metalai ir kiti

Lakštinės metalo išklotinės lankstomos hidraulinėmis metalo lankstymo staklėmis arba hidrauliniais lankstymo centrais . Įprastai lankstomi gaminiai iš lakštinio plieno iki 6 mm storio. Gaminių ilgis iki 3000 mm. Šis apdirbimo būdas taip pat sutvirtina bei sustandina gaminį ir leidžia prisitaikyti prie aplinkybių, kuomet standartiniai sprendimai tiesiog negali pateisinti užsakovo lūkesčių.

Taigi apibendrinus visą tai, galima teigti, kad visos programos yra svarbios inžinierių pasauly tiek projektuojant, tiek gamybos procese ir be jų būtų sunku. Kiekviena programa turi savų pliusų ir minusų, tačiau šios programos paprastai neatsiejamos viena nuo kitos ir dėl jų pagalbos vyksta gamyba. Išklotinių braižyme labia daug reikšmės turi programa su kuria mes projektuojame, šiuo atveju Solidworks savo parametrų pagalba ir patogomu puikia tinka išklotinių braižymui bei gaminių iš lakštinio metalo gamybai.

SolidWorks Flow Simulation (srautų tekėjimo analizė arba CFD analyzė) - tai skirtingų dujų, skysčių, jų kombinacijos tekėjimo, susimaišymo, poveikio aplink esančioms konstrukcijoms bei šilumos pernešimo problemų sprendimas kompiuteriu.

  • Microsoft Word 3621 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (2509 žodžiai)
  • Universitetas
  • Benas
  • Išklotinių braižymas Solidworks programoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Išklotinių braižymas Solidworks programoje. (2018 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/isklotiniu-braizymas-solidworks-programoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 06:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo