Išlaidas aprangai lemiantys veiksniai


Išlaidas aprangai lemiantys veiksniai. Išlaidas aprangai lemiantys veiksniai. Tyrimo metodika. Regresinė analizė. Pirminiai duomenys. Išskirčių ieškojimas. Autokoreliacija, multikolinearumas ir heteroskedastiškumas. Modelio statistinis reikšmingumas. Modelio paklaidų tikrinimas. Regresijos modelio lygtis. Išvados. Priedas.

Asmeninio vartojimo išlaidos sudaro didžiausią biudžetų dalį. Pastaraisiais metais mūsų šalies kaimo ir miesto vartojimo išlaidos vidutiniškai sudaro 70-75 proc. visų išlaidų. Ir tai natūralu, nes svarbiausias ir galutinis tikslas - kuo geriau patenkinti bendruosius ir asmeninius poreikius. Iš asmeninio vartojimo išlaidų dydžio ir struktūros galima susidaryti pakankamai išsamų gyvenimo lygio vaizdą: koks yra poreikių tenkinimo laipsnis, gyvenimo sąlygos, laisvalaikis, sveikatos būklė ir t. t. Taigi šiame darbe tyrinėjama viena iš išlaidų sudedamoji dalis - išlaidos aprangai ir jų dydį įtakojantys veiksniai.

Vienas iš veiksnių yra Pajamos. Pajamomis paprastai laikoma per tam tikrą laiką uždirbtų (arba gautų) pinigų suma. Pavyzdžiui, per mėnesį uždirbtas darbo užmokestis, gauta pensija, stipendija ir pan. Asmens piniginės pajamos yra vienas iš svarbiausių gyvenimo lygį lemiančių veiksnių, nes materialinių gėrybių pasiskirstymas tarp gyventojų ar jų grupių iš esmės priklauso nuo to, kokia pinigų suma asmuo disponuoja. Taigi šis veiksnys yra vienas svarbiausių. Asmuo gaunantis didesnes pajamas gali daugiau jų skirti pramogoms laisvalaikiui, tuo pačiu ir aprangai.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 192 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2080 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kanela
  • Išlaidas aprangai lemiantys veiksniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Išlaidas aprangai lemiantys veiksniai. (2013 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/islaidas-aprangai-lemiantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:20
×