Išlaidų analizė


Išlaidų apimties pelno analizė. Islaidu ir pelno analize. Tiesioginės žaliavų išlaidos. Islaidu analizes metodai. Savikainos analize. Produkcijos savikainos analize. Islaidos referatai. Vartojimo išlaidų analizė. Išlaidų pelno analizė. Įmonės išlaidų analizė.

Įvadas. Teorinė dalis (informacijos šaltinių apžvalga). Išlaidų samprata ir klasifikavimas. Išlaidų elgesys. Pastovios ir kintamos išlaidos. Išlaidų analizės reikšmė ir būtinumas. Išlaidų biudžetų sudarymas ir analizė. Išlaidų-apimties-pelno analizė. Produkcijos savikainos analizė. Praktinė (tyriamoji) dalis. Įmonės ,,rytas“ charakteristika. Kritinio pelningumo taško nustatymo matematiniai būdai. Lygties (lygybės) būdas. Ribinio pelno (maržos) būdas. Grafinis būdas. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Temos aktualumas: išlaidos – tai per tam tikrą laikotarpį sunaudotų išteklių piniginė vertė. Išlaidų skaičiavimas yra svarbus visų nuosavybės formų įmonėse. Dauguma įmonių ūkiniai sprendimai yra vienaip ar kitaip susiję su išlaidų skaičiavimais. Iš esmės išlaidų apskaita yra įmonės kontrolės ir sprendimų priėmimo proceso dalis. Norint gerai pažinti bet kurį objektą, taip pat ir išlaidas, būtina pagal požymius priskirti vienai ar kitai klasifikacinei grupei. Tuomet galima visapusiškai pažinti tiriamą objektą. Kadangi kiekviena įmonė turi savo tikslų, tai ir išlaidas klasifikuoja taip, kad lengviau pasiektų tuos tikslus ( įvairios išlaidos įvairiemskadangi kiekviena įmonė turi savo tikslų, tai ir išlaidas klasifikuoja taip, kad lengviau pasiektų tuos tikslus ( įvpagrindinės. Jos sudaro gaminamos produkcijos pagrindą. Šioms išlaidoms paprastai priskirtinos išlaidos žaliavoms bei tiesiogiai gaminančių konkrečius gaminius darbuotojų darbo užmokestis. Kai kuriose gamybose pagrindinėms gali būti priskirtos ir išlaidos energijai arba išlaidos įrengimų priežiūrai.

Pridėtinės. Pridėtinėmis vadinamos išlaidos, susijusios su gamybos valdymu ir aptarnavimu įmonėje, jos cechuose ir tarnybose (administracijos darbuotojų tiesioginės išlaidos yra tokios, kurias nedvejojant galima priskirti konkretiems gaminiams. Šias išlaidas paprastai sudaro tiesioginių medžiagų bei žaliavų išlaidos ir išlaidos tiesioginiam darbui (darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui).

Netiesioginės išlaidos negali būti iš karto priskiriamos kuriam nors konkrečiam produktui. Atskiriems gaminiams jos priskiriamos atlikus specialius apskaičiavimus. Yra daug išlaidų, kurių nepavyktų tiesiogiai įskaičiuoti į tam tikrų produktų gamybos išlaidas (savikainą). Pavyzdžiui, siuvimo cecho viršininko atlyginimas, kai tame pačiame ceche siuvami ir kostiumėliai, ir suknelės. Tokiais atvejais tenka pasinaudoti kokia nors išlaidų skirstymo baze, kuria remiantis netiesioginės išlaidos priskiriamos konkrečiam gaminiui.

Išlaidos į tiesiogines ir netiesiogines neskirstomos tose gamybose, kur gaminama viena produkcijos rūšis. Šiuo atveju visos išlaidos yra tiesioginės, nes jos tenka vienai produkcijos rūšiai. Labai svarbu įvertinti išlaidas elgesio požiūriu. Apie išlaidų elgesįįvertinant tam tikrų sprendimų įtaką būsimiems grynųjų pinigų srautams, labai svarbu nustatyti, kaip keičiasi įmonės išlaidos, keičiantis jos veiklos (gamybos) dydžiui.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2011 m.
  • 19 puslapių (3973 žodžiai)
  • Universitetas
  • Smit
  • Išlaidų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Išlaidų analizė. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/islaidu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 14:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo