Išlaidų apskaitos analizė


Išlaidų apskaita. Sanaudu analize. Išlaidų klasifikavimas. Sąnaudų klasifikavimas. Veiklos islaidu apskaita. Imones islaidu klasifikavimas. Islaidu apibudinimas. Tyrimu sanaudu apskaita. Sąnaudų apskaita. Veiklos sąnaudų analizė.

Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Išlaidų apibūdinimas. Išlaidų klasifikavimas. Tiesioginės ir netiesioginės išlaidos. Gamybinės ir negamybinės išlaidos. Išlaidų ir valdymo apskaitos sistemų pasirinkimas. Darbo metodai ir priemonės. Įmonės veikla. Darbo eigos pristatymas. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Ab “sanitas” apskaitos politika. Ab “sanitas” išlaidų apskaita. Išlaidų pripažinimas sąnaudomis, jų apskaita. Sąnaudų pripažinimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Kiekvienam veiklos procesui reikia tam tikrų materialinių, darbo ir finansinių išteklių - sąnaudų, kurių naudojimas sukuria ūkinės finansi­nės, o kartais ir investicinės veiklos rezultatus. Tam, kad įmonė sukurtų produktą, įsigyjami ištekliai, kurie naudojami veikloje, todėl taip įmonėje patiriamos išlaidos, kurios dažnai prilyginamos sąnaudoms. Tačiau patir­tos išlaidos gali sutapti su sąnaudomis, būti už jas didesnės arba mažesnės atsižvelgiant į įmonės statusą, ūkinės finansinės veiklos, išlaidų apskaitos ir atskaitomybės ypatumus.

Išlaidų nustatymu ir įvertinimu, jų kontrole ir planavimu sprendžiami svarbūs ūkinės-komercinės veiklos uždaviniai: savikainai ir kainai įvertinti, ištekliams valdyti, planuoti, apskaityti ir kontroliuoti. Įmonės išlaidos arba pačios sudaro dalį kitų rodiklių, arba tiesiogiai veikia ir lemia ūkinės finansinės veiklos rezultatus.

Sie­kiant tiksliau įvertinti ir geriau valdyti išlaidas, svarbu jas klasifikuoti. Tinka­mas išlaidų klasifikavimas padeda greičiau ir objektyviau surinkti informaciją apie išlaidas įvairiais aspektais ir įvairiuose valdymo lygiuose. Manoma, kad nėra universalios išlaidų klasifikavimo sistemos, nes kiekviena įmonė turi skir­tingus savo veiklos tikslus. Todėl kiekvienu atveju išlaidas reikia skirstyti pa­gal tai, kokie yra keliami tikslai. Priklausomai nuo įmonės keliamų tikslų, susi­dariusios situacijos ir veiklos strategijos turi būti parenkami požymiai, pagal kuriuos tikslinga išlaidas klasifikuoti.

Išlaidų klasifikavimas kiekvienoje įmonėje, priklausomai nuo jos veiklos ypa­tybių, turėtų būti individualus, Padėtų pasiekti ne tik įmonės, bet ir jos pa­dalinių tikslus. Nėra ir negali būti vieno išlaidų klasifikavimo požymio, tinkamo visiems atvejams, visiems tikslams pasiekti. Būtina žinoti kuo daugiau išlmano pasirinktą temą rašo daug autorių, Olga buckiūnienė 2005, ona gudaitienė 2002, buškevičiūtė eugenija ir mačerinskienė irena 1998 , darškuvienė valdonė 1997, kalčinskas gediminas ir černius gintaras 1998, kvedaraitė violeta 1997, radavičius edmundas. Periodinis leidinys apskaitos audito ir mokesčių aktualijos ir verslo apskaitos standartai. Tyrimo metodai – mokslinės literatūros, įstatymų, standartų, kitų norminių aktų analizės, išlaidų palypirmajame skyriuje išanalizavau autorių mintis apie mūsų nagrinėjamą temą, taip pat periodinius leidinių straipsnius, teiginius apie išlaidas ir išlaidų apskaitą.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2011 m.
  • 31 puslapis (6323 žodžiai)
  • Universitetas
  • Xxx
  • Išlaidų apskaitos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Išlaidų apskaitos analizė. (2011 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/islaidu-apskaitos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 03:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo