Išlaidų ir samatų vykdymas


Įvadas. Savivaldybės biudžetai. Biudžetų pajamos. Biudžetų asignavimai. Apyvartos lėšos. Direktoriaus rezervas. Rengimas ir tvirtinimas. Savivaldybių biudžetų vykdymo kontrolė ir Vykdymo vertinimas. Praktinės užduotys. Užduotis. Šaltinių sąrašas.

Gynyba: karinės mokslo įstaigos, kariniai batalionai, savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba ir kitos karinės įstaigos.

Viešoji tvarka ir visuomenės apsauga: policijos komisariatai, pasienio policija, priešgaisrinės apsaugos tarnybos ir kitos įstaigos.

Sveikatos apsauga: valstybės asmens sveikatos priežiūros biudžetinės, valstybės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos ir kitos sveikatos priežiūros įstaigos. 

Socialinė apsauga: globos ir rūpybos įstaigos, senelių globos namai, kitos globos ir rūpybos įstaigos.

Poilsis ir kultūra: Sportininkų rengimo centrai, bibliotekos, muziejai, parodų salės, kino studijos, teatrai ir kt. įstaigos.

Pagrindinis biudžeto pajamų ir išlaidų kontrolierius yra Savivaldybės taryba – tiesioginis bendruomenės atstovas. Kaip administruojamos pajamos, kaip vykdoma biudžeto kontrolė, kaip savivaldybės viešojo administravimo institucijos įgyvendina biudžeto planą, prižiūri tarybos Kontrolės komitetas. Pagal Vietos savivaldos įstatymą savivaldybės kontrolę ir auditą atlieka Kontrolieriaus tarnyba, kuri yra atskaitinga Savivaldybės tarybai. Savivaldybės kontrolės ir audito institucija, prižiūri ar teisėtai, efektyviai ir rezultatyviai valdomas ir naudojamas Savivaldybės turtas, kaip vykdomas Savivaldybės biudžetas.

Valstybės biudžeto lėšų, skirtų savivaldybių biudžetams, auditą atlieka Valstybės kontrolė. Einamąją biudžeto vykdymo kontrolę atlieka Finansų skyrius, kuris analizuoja savivaldybės biudžeto pajamų ir išlaidų vykdymą ir teikia informaciją savivaldybės Tarybai apie biudžeto pajamų ir išlaidų plano vykdymą.

Teigiama, kad Lietuvos savivaldybių finansinių išteklių panaudojimas menkai kontroliuojamas. Vidaus auditas savivaldybėse yra nepakankamai efektyvus, kadangi savivaldybės kontrolieriaus veikla iš dalies priklauso nuo mero sprendimų. Ji siūlo organizuoti savarankišką instituciją, kuri atsiskaitytų valstybės kontrolės institucijai. Rengiant savivaldybės biudžeto projektą, su biudžeto procesu susijusi informacija turi būti teikiama visuomenei patogia ir visiems prieinama forma. Taip pat skirstant biudžeto asignavimus, rekomenduojama atsižvelgti ne tik į asignavimų valdytojų pateiktas projektines sąmatas, bet ir į jų galimybes įsisavinti gaunamas lėšas.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1764 žodžiai)
  • Universitetas
  • Christina
  • Išlaidų ir samatų vykdymas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Išlaidų ir samatų vykdymas. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/islaidu-ir-samatu-vykdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:18
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo