Islamo tautų kultūra, mokslas ir menas


Kas yra islamas? Kaip atsirado islamas? Islamo religija. Islamo mokslas. Islamo mokslo pasiekimai. Islamo šalių kultūros reikšmė. Islamo šalių literatūra. Islamo šalių architektūra. Islamo šalių menas. Islamo šalių architektūra. Naudotos literatūros sąrašas.

Arabai labai daug dėmesio skyrė mokslui. Korane nuolat kalbama apie pasaulio sandarą, Dievo sukurtus pasaulio dėsnius.

Geografai sukūrė teoriją apie pasaulio centrą. Davė pagrindą,jog žemė apvali.Tiksliai apskaičiavo žemės atmosferos aukštį ir t.t.Tik vėliau tuo pasinaudojo Europa.

Arabai skyrė didelį dėmesį virtuvei-sveika pirmieji Išrado mažąją kraujotaką,aprašytas skrandžio vėžys,tobuli chirurginiai instrumentai,operuodavo akis.Europoje visa tai atsirado daug vėliau.

Nukariavę kitos kultūros šalis, arabai nesistengė primesti joms savo kultūros, papročių, bet ir patys perėmė daugelį dalykų.

Vieni iš gražiausių musulmonų architektūros pavyzdžių yra rūmai ir mečetės. Rūmai ir mečetės dažniausiai buvo statomi iš čia pat randamų statybos medžiagų. Didžiąją dalį statybos elementų arabai pasisavino iš kitų šalių.

Nemažiau dėmesio buvo skiriama ir menui. Mečečių viduje skirtingai nei bažnyčioje nerasime paveikslų, kuriuose būtų vaizduojami žmonės ar gyvuliai. Tai uždraudė Mahometas bijodamas kad musulmonai negrįžtų į senąjį tikėjimą.

  • MS PowerPoint 3736 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (483 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vytautas
  • Islamo tautų kultūra, mokslas ir menas
    10 - 4 balsai (-ų)
Islamo tautų kultūra, mokslas ir menas. (2014 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/islamo-tautu-kultura-mokslas-ir-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 23:19
×