Islandijos gyventojai, klimatas, augalija ir gyvūnija


Islandija. A. Islandija - vulkaninės kilmės saloje įsikūrusi valstybė. Islandijoje yra. Gyventojai. Islandijos tradiciniai patiekalai. Skyr- tai tradicinis islandiškas jogurtas. Hrutspungar- Tai – avino sėklidės, kurios rauginamos išrūgose su česnaku, želatina. Rykliena-yra tapusi viena iš žymiausių atrakcijų turistams. Klimatas. Islandija yra subarktinėje klimato juostoje. Augalija. Islandai išmoko naudoti karštųjų versmių vandenį. Gyvūnija. Islandijoje ir gyvena gyvūnai prisitaikę prie atšiauraus tundrinio klimato. Bet vienas įdomiausių, bei gražiausių paukščių yra Islandinis bėgikas. Negalima pamiršti ir. Vietos kurias būtina aplankyti, dėl vaizdo įspūdingo. Gudlfoso krioklys. Tumpai apie Islandija. Šalyje yra apie 200 ugnikalnių. Ekonomika. Islandija – stiprios ekonomikos. Halgrimuro bažnyčia. Halgrimuro bažnyčia yra viena gražiausių ir aukščiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Reikjavike.


Islandija - vulkaninės kilmės saloje įsikūrusi valstybė, garsėjanti kvapą gniaužiančiais fiordais, krantais, kuriuos skalauja Atlanto vandenynas, aktyviais ugnikalniais, geizeriais, ledynais ir neįtikėtino grožio vasarą sužaliuojančia gamta.

Islandijoje yra 321 857 tūkst.gyventojų. Tikinčiųjų dauguma- liuteronai. Kultūriškai ir kalbiškai islandai priklauso skandinavams. Genetiškai Islandijos gyventojai yra labai artimi, nes nutolusi salos padėtis ilgą laiką ribojo migraciją .

Skyr- tai tradicinis islandiškas jogurtas, seniau gamintas iš sugižusio pieno. Šiandieninis jogurtas, manoma, ne visiškai atitinka senąjį Skyr.

Rūkyta avies galva- Tai vienas labiausiai mėgiamų tradicinių patiekalų Islandijoje.

Hrutspungar- Tai – avino sėklidės, kurios rauginamos išrūgose su česnaku, želatina.

Rykliena-yra tapusi viena iš žymiausių atrakcijų turistams, tačiau tikrosios ryklienos galima paragauti tik vietinių islandų namuose, nes prekybos centruose parduodama rykliena turi švelnesnį skonį.

Islandija yra subarktinėje klimato juostoje. Islandijos klimatą veikia šiltosios Šiaurės Atlanto srovės atšaka, todėl salos pakrantėse vyrauja švelnus jūrinis klimatas. Žiemos čia šiltesnės negu Lietuvoje. Tačiau atokiau nuo krantų, salos viduryje krantų, salos viduryje – šalta.

  • MS PowerPoint 1542 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (460 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • Islandijos gyventojai, klimatas, augalija ir gyvūnija
    10 - 3 balsai (-ų)
Islandijos gyventojai, klimatas, augalija ir gyvūnija . (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/islandijos-gyventojai-klimatas-augalija-ir-gyvunija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 08:18
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo