Išmanieji keliai referatas


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Pavyzdinis išmaniojo kelio projektas. Išmaniosios pėsčiųjų perėjos. Nyderlandų išmanusis kelias. Automobilio patikros vartai. Saulės baterijų kelias. Išvados. Literatūros sąrašas.


Susipažinti su išmaniais keliais, jų technologijomis, išanalizuoti jų nauda vairuotojams bei visuomenei.

Tai projektas, kuris įgyvendinamas Pietų Korėjoje, šiuo metu jau yra įrengtas bandomasis ruožas. Šioje infrastruktūroje sujungti saugumo,patogumo ir patikimumo aspektai. Šalia kelio yra įdeigti jutikliai kurie fiksuoja oro sąlygų pasikeitimus – lietų,sniegą,rūką ar stiprų vėja ir informacija yra iškarto siunčiama tiesiai vartotojui į jo automobilį.Visa informacija apie kelyje susidariusias spustis ar avarijas, vairuotojui perduoda kelią stebintys įrenginiai. Jie nurodo,kurį kelią geriausia pasirinkti norint išvengti eismo spusčių, ar kitokių nesklandumų. Taip reguliuojamas automobilių srautas, nes šioje sistemoje eismo pokyčiai įvertinami realiu laiku.Šie įrenginiai sudaro galimybe, kelių naudotojo mokestį sumokėti, nestojant ir net nemažinant greičio, įvažiavus į tam tikrą kelių ruožą, sistema pati automatiškai gali nuskaityti reikiamą mokestį. Pagrindinė išmaniųjų kelių funkcija- užtikrinti saugų eismą. Tam kelių pakraščiuose yra diegiami jutikliai, kurie reaguoja su automobilyje esančia specialia įranga, neleidžia jam išvažiuoti už eismo juostos ribų. Ši prevencijos priemonė labai veiksminga nakti, kai padidėja rizika užmigti prie vairo. Automobilyje esanti įranga, sąveikauja su kelyje esančiais detektoriais ir radarais, perduodančiais informacija į automobilį, ji gali reguliuoti automobilio greitį ir netgi padėti aplenkti susidariusias kliutis, lėtesnius automobilius.

2013 metų viduryje, Brabanto provincijoje, pirmuose keliuose šimtų metrų, buvo įdiegta naujoji kelio technologija. Laikui bėgant prie šios sistemos buvo įrengtos atskiros eismo juostos elektromobiliams, jomis važiuodami šie automobiliai pasikrauna, kai kelyje nevažiuoja joks automobilis, yra galimybė išjunkti visas šviesas. Šiomis idėjomis domisi ir kitos šalys, ypač Indija. Artimoje ateityje, tokiuose keliuose, bus įrengta speciali technologija, kuri bus kuriama pagal naktyje šviečiančius vabzdžių švytėjimo principus.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 2112 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1473 žodžiai)
  • Kolegija
  • Saulius
  • Išmanieji keliai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Išmanieji keliai referatas. (2017 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ismanieji-keliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 19:58
×