Išmaniojo miesto principai Vilniaus miesto atžvilgiu


Įvadas. Išmanusis miestas. Išmanaus miesto bruožai. Pagrindiniai išmaniojo miesto principai. Vilnius – išmaunusis miestas. Infrastuktūros gerinimas. „Smart Vilnius“ ateities planai. Išvados. Šaltiniai.

Darbo tikslai:

Atskleisti pagrindinius „Išmaniojo miesto“ bruožus, bei pricipus.

Pateikti „Išmaniojo miesto“ principus Vilniaus miesto atžvilgiu.

Išmanaus miesto bruožai

Tačiau išmanusis miestas nera iki galo aiškiai apibrėžtas. Kartu vartojami ir kiti pavadinimai, tokie kaip protingas miestas, skaitmeminis miestas arba e. miestas. Skaitmeninis miestas pasižymi tuo, kad dauguma paslaugų ir valdymo perkelta į elektroninę edvę, tačiau čia dar nėra laikomas išmanusis ar protingas miestas. Protingas miestas kaip ir išmanusis miestas ne tik pats teikia paslaugas elektroninėje erdvėje, prie jo valdymo ir minėtų paslaugų kūrimo bei gerinimo aktyviai prisideda gyventojai. Kitaip sakant, protingas miestas neatsiejama nuo grįžtamojo ryšio, inovacijų, gyventojų aktyvumo ir kolektyvinio intelekto kūrimo.

Išmaniajam miestui svarbiausia – mus supančios aplinkos ir socialinio kapitalo puoselėjimas. „Smart city“ dažniausia vartoja ne architektai, bet informacinių ir ryšio technologijų atstovai. Šio sektoriaus kuriami produktai pristatomi kaip būdas, palengvinsiantis, patikslinsiantis sprendimų priėminą, padėsiantis taupyti gamtinius išteklius. Gamtinės, ekonominės aplinkos kokybė pabrėžiama neatsitiktinai. Remdamiesi Mato Šiupšinsko mokslinio straipsnio teikiama informacija pastebima, kad statybos, transporto ir energetikos išmaniajame mieste keliami tikslai yra panašūs į tuos, kurie iki šiol buvo taikyti tvariajai plėtrai. Kalbant apie išmanųjį miestą, tie patys prasminiai akcentai sudėstomi kiek kita tvarka ir gamtinių išteklių tausojimas pristatomas ne per ekologijos, bet per ekonomikos ir išmaniųjų technologijų prizmę.

Gyvenamoji aplinka, socialinis kapitalas ir racionalus išteklių naudojimas nėra vieninteliai išmaniojo miesto bruožai. Vienos technologijų universitetas ir Liublianos universitetas sudarė pagrindinius vertinimo kriterijus pagal kuriuos vertinamas išmanusis miestas:

Pastaruoju metu būtent šie aspektai ar jų variacijos skirtinguose šaltinuose įvardijami kaip esminiai vertinant išmaniuosius miestus. Tačiau remdamiesi Mato Šiupšinsko moksliniu straipsniu galime išskirti kiek detalesnę ankščiau minėtų kriterijų variaciją:

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1571 žodžiai)
  • Audrius
  • Išmaniojo miesto principai Vilniaus miesto atžvilgiu
    10 - 2 balsai (-ų)
Išmaniojo miesto principai Vilniaus miesto atžvilgiu. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ismaniojo-miesto-principai-vilniaus-miesto-atzvilgiu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:55
×