Išmaniųjų įrenginių komponentų programavimas su Arduinu


Pavyzdinio kodo įkėlimas į Arduino kodo redaktorių (Code editor). Mygtuko pajungimo schema ir informacijos išvedimas Serial monitor. Šviesos diodo pajungimas ir valdymas su mygtuku. Analoginio signalo nuskaitymas ir atvaizdavimas. Septynių segmentų indikatoriaus programavimas. RGB šviesos diodo valdymas. Temperatūros jutiklio jungimas. Ultragarsinis jutiklis.


1. Užduotis: Raskite Arduino UNO R3 valdiklį (Microcontrollers >Arduino UNO R3) ir nutempkite jį kairiau esantį darbo lauką. Kodo pavyzdyje 1.1 pateiktas pavyzdys programos, kuri valdo šviesos diodą (LED), jis mirksi. Kode matome, kad pasirenkamas 13 valdiklio išvadas, nurodant tipą OUTPUT. Arduino UNO R3 valdiklio plokštėje prie šio išvado yra prijungtas mažas SMD tipo šviesos diodas. DigitalWrite HIGH (5V) ir LOW (0V) nusako įtampos lygį pasirinktame išėjime. Taip pat kode matomas vėlinimo funkcijos DELAY panaudojimas, skaitinė reikšmė atitinka milisekundes (1sek. = 1000 milisek) Įkelkite kodą ir paleiskite simuliaciją. Programa pradeda veikti iškart padavus valdikliui maitinimą, jokių išorinių valdymo komponentų (kaip pvz.: mygtukas) nereikia.

Keiskite vėlinimo funkcijos reikšmes, užrašykite pastebėjimus į lentelę. Naudokite žodžius „greičiau“/“lėčiau“.

Šioje programoje mygtukas turi keturis išvadus, kai kojelės orientuotos horizontaliai turime dvi poras kontaktų, užvedę pelės žymeklį ant išvadų galime matyti jų pavadinimus (Terminal 1a, 1b, 2a, 2b). Viršuje esantys (raudoni 1a, 1b) kontaktai sujungti tarpusavyje nepriklausomai nuo to ar mygtukas nuspaustas ar ne. Atitinkamai apačioje esantys kontaktai (žali 2a, 2b) irgi sujungti tarpusavyje. Kol mygtukas nenuspaustas raudoni ir žali išvadai yra atskirti. Nuspaudus mygtuką geltonai pažymėta kontaktinė juostelė sujungia išvadus. Ar mygtukas nuspaustas galima matyti iš nedidelio šešėlio esančio prie centrinio apskritimo.

Iš dešinėje esančio meniu pasirinkite rezistorių (General > resistor), perkelkite jį į darbo lauką kairėje. Paspaudę ant jo nustatykite varžą (resistance) į 10kΩ. Taip pat iš meniu perkelkite mygtuką (Input > Pushbutton), spausdami klaviatūroje raidę „R“ ar meniu pasirinkę pasukimo ikoną pasukite taip, kad jo išvadai žiūrėtų horizontaliai.

Jungiamuosius laidus galite sukurti prilietę žymekliu prie norimo komponento išvado ir vesdami iki kito komponento išvadų. Vesdami laidus iki Arduino valdiklio juodų kontaktinių juostelių, įsitikinkite, kad tikrai prijungėte, turi atsirasti mažas raudonas kvadratėlis sujungimo metu. Paspaudę ant sukurto laido galite keisti spalvą. Nenorimą laidą ar komponentą galite ištrinti pažymėję žymekliu ir paspaudę kompiuterio klaviatūroje mygtuką „Delete“ arba kairėję meniu esančią trinimo ikoną . Jūsų sukurtos schemos ir Serial monitor foto įkelkite į žemiau esančią lentelę.

2. Užduotis: prie Arduino prijunkite du mygtukus, parašykite programą kuri išvestų į Serial monitor tokius pranešimus: kai nuspaustas pirmas mygtukas „Nuspaustas mygtukas 1“, kai nuspaustas antras mygtukas „Nuspaustas mygtukas 2“, kai nenuspaustas joks mygtukas „Niekas nenuspausta“

Nuspaustas rodo tik tada, kai mygtukas yra laikomas ( nes info skaitomas tik kas sekundę, todėl tikrinimo metu reikia kad mygtukas būtų įspaustas). Galima užtaikyti tikrinimą ir paspaudus mygtuką reguliariai, tačiau tai atlikti yra truputį kėbliau.

Užduotis: Prijunkite du šviesos diodus (A ir B), prie pasirinktų Arduino išvadų, naudokite tik vieną mygtuką. Parašykite programą, kad kol mygtukas nenuspaustas šviečia diodas A, diodas B nešviečia. Kai mygtukas laikomas nuspaustas diodas A užgęsta, diodas B pradeda šviesti. Įkelkite schemos printscreen ir savo programą.

  • Microsoft Word 3068 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (3966 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Išmaniųjų įrenginių komponentų programavimas su Arduinu
    10 - 3 balsai (-ų)
Išmaniųjų įrenginių komponentų programavimas su Arduinu. (2020 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/ismaniuju-irenginiu-komponentu-programavimas-su-arduinu.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 08:10
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo