Išmanusis būstas


Elektronikos referatas. Įvadas. Sumanaus būsto samprata. Sumanaus būsto tinklai. Elektros linijų sistemos. Magistralės linijos. Radijo dažniai. Pagrindinės sumanaus namo dalys. Energijos išteklių valdymas. Apšvietimo valdymas. Saugumas. Avarinių situacijų valdymas. Pramogos. Intelektualūs prietaisai. Sumanaus namo projektai. Namo kompiuterizavimas. Inžinerinių sistemų prijungimo struktūrinė schema. Įrangos valdymas jėgos linijomis (X10 modemas). Duomenų surinkimo įranga. Mobilus telefonas. Video stebėjimo įranga. Nuotolinio valdymo įranga. Šildymo įrangos valdymas. Durų skambutis. Temperatūros jutiklis. Išvados. Literatūra.


Sumanaus namo sąvoka atsirado 20a. ir užima svarbų vaidmenį planuojant ateities namo modelį. Pagrindinė sumanaus namo idėja – valdyti namus pasitelkiant įvairius jutiklius ir valdymo sistemas – sukurti name informaciniu ir komunikaciniu technologijų infrastruktūrą.

Dažnai namo valdymui naudojamas atskiras centrinis kompiuteris, veikiantis kaip tinklo valdiklis, tačiau kai kuriais atvejais gali būti naudojamas ir asmeninis kompiuteris. Namo šeimininkas prisijungti prie šio kompiuterio tiesiogiai, internetu, ar per tam tikrą sąsają, o prisijungęs gali keisti įvairius nustatymus ir valdyti visas namų sistemas – įjungti/išjungti šviesas, užtraukti užuolaidas ir t.t.

Pagrindiniai sumanaus namo privalumai yra saugumas, komfortabilumas ir ekonomiškumas. Saugumą užtikrina ne tik tokiame name instaliuota apsaugos sistemos, bet ir avariniu situacijų valdymo sistemos, automatiškai perduodančios įspėjimus apie avarines situacijas vartotojui ir atitinkamoms institucijoms. Komfortą vartotojui garantuoja ne tik intelektualūs, modernūs, daug funkcijų atliekantys prietaisai, o taip pat ir galimybe juos valdyti nuotoliniu būdu. Automatizuotas sistemų valdymas, jų prisitaikymas prie vartotojo leidžia vartotojui pamiršti daugelį kasdieninių buitinių rūpesčių. Ekonomiškumas taip pat vienas svarbiausių sumanaus namo teikiamų privalumų, kadangi jis padeda vartotojui taupyti energiją ir tokiu būdu sumažinti savo išlaidas mokesčiams.

Namų apšvietimas yra taip pat labai svarbus namų jaukumo akcentas, ir ne tik gali prisidėti prie atitinkamos nuotaikos sukūrimo, bet paryškinti tam tikras namu dizaino detales ar prisidėti prie apsaugos ir patogumo vartotojui.

Sumanus namas turėtų išsiskirti ir moderniomis audio/video sistemomis. Tokių sistemų pasirinkimas platus – nuo paskirtstančių garsą į keletą kambarių iškart, su atskiru garso valdymu kiekviename, iki sudėtingų sistemų, galinčių valdyti A/V komponentus iš bet kurio kambario. Video sistemos leidžia žiūrėti TV ar filmus per DVD ar satelitą bet kuriame namo kambaryje. Esant reikalui, galima prisijungti prie stebėjimo kamerų. Taigi, a/v sistemos – tai įvairių namo vietų stebėjimas, garso komandos įjungti/išjungti įrenginius, nuotolinis valdymas iš bet kurios vietos, lauko durų stebėjimas ir t.t.

  • Elektronika Referatai
  • 2014 m.
  • Egidijus
  • 24 puslapiai (3945 žodžiai)
  • Elektronikos referatai
  • Microsoft Word 1233 KB
  • Išmanusis būstas
    10 - 3 balsai (-ų)
Išmanusis būstas. (2014 m. Kovo 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/ismanusis-bustas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:00