Išmetimo vožtuvo remonto technologija


Įvadas. Technologinis skyrius. Detalės defektavimo ir rūšiavimo techninės sąlygos. Detalės konstrukcinės technologinės savybės ir darbo sąlygos. Remontuojamų detalių metinė gamybos programa. Detalės defektų racionalių pašalinimo būdų parinkimas. Išmetimo vožtuvo remonto maršrutinė kortelė. Techninis darbo normavimas. Konstrukcinė dalis. Prietaiso veikimo aprašymas. Prietaiso konstrukciniai skaičiavimai ir projektavimas. Išvados ir rekomendacijos. Informacijos šaltinių sąrašas.


Vožtuvai priklauso dujų skirstymo mechanizmui. Dujų skirstymo mechanizmo paskirtis – tiekti į cilindrus degųjį mišinį ir šalinti deginius. Varikliui dirbant būtina užtikrinti didžiausia galią, ekonomiškumą ir kuo mažesnį kenksmingų medžiagų kiekį išmetamose dujose. Atsiradus tokiems defektams kaip vožtuvo kotelio išdilimas ir vožtuvo darbinės nuožulos susidėvėjimas, dujų skirstymo mechanizmas negali maksimaliai atlikti savo darbo ir sėkmingai, be trigdžių dirbti, todėl gedimus reikia šalinti ir susidėvėjusias detales remontuoti.

Kadangi tokie defektai kaip vožtuvo kotelio išdilimas ir vožtuvo darbinės nuožulos susidėvėjimas yra dažni remonto reikalaujantys defektai ir metinė gamybinė programa yra 1418 vnt., tai yra tikslinga sukurti defektų šalinimo ir remonto technologiją, kad remontas vyktų sklandžiai, be papildomų trukdžių ir užimtų kuo trumpesnį laiką, remontas būtų efektyvus ir ekonomiškas ir reikalautų kuo mažiau sąnaudų ir lėšų.

Todėl kyla probleminis tyrimo klausimas: kaip organizuoti efektyvią ir ekonomiškai naudingą išmetimo vožtuvo remonto technologiją?

Šiame skyriuje bus pateikta

Defektuojamos detalės skirstomos į penkias grupes ir spalvinamos: tinkamos – žaliai, tinkamos mazgams su naujomis arba su atnaujintomis detalėmis – geltonai, tinkamos remontuoti dirbtuvėse arba specializuotose remonto įmonėse – baltai, tinkamos remontuoti tik specializuotose įmonėse – mėlynai, netinkamos (metalo laužas) – raudonai.

Apžiūrima išardyta mašina – nustatomas jos komplektiškumas, sugadintoss detalės (įlūžusios, įskiltosios ir kt.), apsinešusios nuosėdomis (nuoviromis, nuodegomis, koksu, laku ir kt.), nesandarios (praleidžiančios alyvą, degalus, vandenį ir kt.).

Apčiupinėjant nustatomi išdilę ir sugadinti sriegiai, dėl nuovargio įdubusios ir išeižėjusios vietos (ritininiai ir rutuliniai guoliai, riebokšliai ir kt.).

Beldžiant nustatomas korpusų, dangtelių kaiščių ir smeigių (standžiai įtvirtintų kaiščių ir smeigių skambesys būna metalinis), įvorių suleidimo tvirtumas (lengvai beldžiant normaliai suleistų įvorių skambesys irgi būna metalinis), randami įtrūkimai, kurių negalima nustatyti apžiūrinėjant (įtrūkusios detalės skambesys drebantis).

Universaliais matavimo prietaisais nustatoma, kiek nuo normalių skiriasi detalių matmenys, tarpas arba įvarža, forma, profilis ir kt.

Šiame skyriuje buvo pateikta

Šiame skyriuje bus pateikta

Vožtuvo paskirtis – atidaryti ir uždaryti siurbimo arba išmetimo angas, esančias bloko

Kreipiamoji įvorė taisyklingai orientuoja vožtuvą lizde ir per kotą nuveda dalį šilumos.

Kreipiamosios įvorės gaminamos iš pilkojo ketaus, plieno arba metalo keramikos. Jos įpresuojamos į cilindrų galvutėse išgręžtus kanalus. Trinčiai sumažinti vidinės įvorės paviršius dengiamas fosforine bronza arba grafitu.

Vožtuvų spyruoklė uždaro vožtuvą ir sandarina jį lizde. Spyruoklės dažniausiai būna cilindrinės pastovaus arba kintamojo vijų žingsnio. Kintamojo žingsnio (arba kūginės) spyruoklės dėl skirtingų svyravimų mažiau vibruoja. Siekiant sumažinti rezonansą dažnai įtaisomos dvi vožtuvų spyruoklės.

a 1 - skirtsymo velenas; 2 - žvaigždutė; 3 - grandinė; 4 - žvaigždutė; 5 - alkūninis velenas;

b 1 - skriemulys; 2 - diržas; 3 - įtempimo skriemulys; 4 - skriemulys; 5 - alkūninis velenas

Šiame skyriuje buvo pateikta

Skaitoma, kad racionali detalių partija stambioms detalėms (didelių gabaritų korpusams, priekinio tilto sijoms) yra 5...10 vienetų, vidutinėms (cilindrų bloko galvutėms, velenams) – 10...20 vienetų, o smulkioms (švaistikliams, pirštams, vožtuvams) – 20...50 detalių.

  • Microsoft Word 2399 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (3532 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ruslan
  • Išmetimo vožtuvo remonto technologija
    10 - 2 balsai (-ų)
Išmetimo vožtuvo remonto technologija. (2017 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ismetimo-voztuvo-remonto-technologija.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 03:27
×