Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui Sofoklio „Antigonėje“


Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui, Sofoklio „Antigonėje“. Antigonė laikosi savo įstikinimų ir vertybių, jomis vadovaujasi ir taip ne tik tobulėja pati, bet ir skatina tobulėti kitus. Kreontas gina visiškai kitas vertybes, kai jo paties kuriami įstatymai, kurie iškeliami aukščiau moralės normų. Haimonas – Antigonės požiūriui pritariantis bei tokias pat vertybes, kaip meilė ir išmintis pripažįstantis veikėjas.


Antigonės pagrindinės vertybės – išmintis ir meilė – ugdo ją kaip visavertę asmenybę. Antigonė laikosi savo įstikinimų ir vertybių, jomis vadovaujasi ir taip ne tik tobulėja pati, bet ir skatina tobulėti kitus, skleidžia šviesą ir gėrį. Jos paveikslas tragedijoje „Antigonė“ dėl šių vertybių yra nepaprastas. Ji drąsiai stoja į kovą prieš dėdės Kreonto nurodymą nelaidoti dėl valdžios su Eteokliu susipešusio Polineiko. Tad Antigonės paveiksle iškyla svarbiausios jos vertybės ir savybės, kaip drąsa, narsa, ryžtas, meilė ir išmintis. Būtent išmintis ir meilė čia yra esminis aspektas, kuris paskatina drąsiai veikti ir tobulėti. Meilė Antigonę priverčia galvoti apie savo brolius, kaip apie kritusius didvyrius, kurie abu vienodai yra verti pagarbos. O išmintis čia įgauna lemiamą vaidmenį. Vedama išminties ji supranta, kad nepadoru vieną brolį palaidoti, o kito ne. Ji vadovaujasi ne rašytais įstatymais, o žmoniškaisiais. Tad Antigonė kūrinyje įprasmina idėjas, kad žmogus turi būti gražus bei didingas savo siela. Tik esant gražiam vidui, įdomus tampa ir paties žmogaus kūnas. Taigi, Antigonė remdamasi šiomis idėjomis bei svarbiausiomis vertybėmis, tobulėja ir tampa visaverte asmenybe.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (691 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deividas
  • Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui Sofoklio „Antigonėje“
    10 - 2 balsai (-ų)
Išminties ir meilės svarba žmogaus tobulėjimui Sofoklio „Antigonėje“. (2018 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/isminties-ir-meiles-svarba-zmogaus-tobulejimui-sofoklio-antigoneje.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 20:01
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema