Išmintis referatas


Rasinys apie isminti. Išmintingas žmogus rasinys. Išmintis rašinys. Išmintis tai. Rašinėlis patirtis ir išmintis. Gyvenimo ismintis pasakėčiose rasinys. Kas yra ismintis. Rašinys išmintingas zmogus. Rasinys apie vaiko isminti. Isminties rasinys.

Įvadas. Išmintis rytuose. Išmintis antikoje. Racionalistinės etikos atstovai. Išmintis. Rytų išmintis. Japonų. Šaltiniai.

Sąvoka, reiškianti visumą žinių, supratimo, patirties, atsargumo, intuityvaus supratimo bei gebėjimo šiuos elementus panaudoti ieškant problemų sprendimų. Tam tikrais aspektais gali būti tapatinama su protu, intelektu. Išmintis laikoma vertybe kultūrinėje, filosofinėje, religinėje plotmėse. Taigi išmintingas žmogus ne tas pats, kas išsilavinęs intelektualas. Kad sugebėjimas gražiai dėlioti žodžius ir keli diplomai stalčiuje nesuteiks to gilaus žinojimo, kas teisinga ir kaip turėčiau elgtis. Išmintis - kažkas gamtiško. Šiek tiek įgimto, šiek tiek patirto.

Šiame darbe mėginsiu pateikti įvairių filosofų ir mąstytojų mintis apie išmintį, kaip apie gyvenimo džiaugsmą, mėginsiu įrodyti, kad mano nuomone taip pat gyvenime esi daug laimingesnis, jei turi išminties, nes tuomet gali įrodyti sau ir aplinkiniams savo sugebėjimus, gali apginti savo nuomonę.

Michelis montaigne’is. Kaip ir kiti filosofai jis taip pat rašė išminties tema. Nors knyga ji lydėdavo beveik visur, tačiau jis isminties nelaikė mokytumu. „knyginė ismintis – menka ismintis” sakydavo jis. Filosofo požiuriu tapti išmintingu nėra lengva, ir jis, panašiai kaip konfucijus, sakosi dar nesutikes tokio žmogaus, kurį butų galima lyginti su gyvenusiais senesniais laikais arba kuris keltų jam nuostabą. Taciau tai nereiškia kad tokio žmogaus nėra. Jis tampa idealu, kuris suteikia gyvenimui krypti.

Seneka teigė kad išminties džiaugsmas yra rūstus, o m. Montaigne’io manymu jis nėra rūstus, nes išminties galutinis tikslas – dorybė. Montenis užgincija scholastų sampratą, kad dorybė yra sunkiai pasiekiama ir išsaugoma. Jis kalba apie dorovės naudą, gerovę, ir menką nastą. Išmintį skatina viskas kas lavina protą, teikia jam ispūdžių. Kitaip tariant išminties duoda patirtis. Pats montenis savo išminties šaltiniu laikė keliones ir bendravimą „taciau bendrauti irgi reikia mokytis”. Bendravimas, aišku, irgi turi trūkumų. Butent per pokalbi atsiskleidžia žmogaus dorybės, jo mąstymas. O išmintis – tai mąstymo laisvė.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1370 žodžiai)
  • Deimantas
  • Išmintis referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Išmintis referatas. (2012 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ismintis-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 09:42
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo