ISO ir EN standartai


ISO ir EN standartai. ISO – tai organizacijos kokybės sistema. Kas yra iso? Yra trys narių kategorijos. Kiekvienas turi skirtingą prieigą ir įtaką ISO sistemai. Iso nariai. Nuolatiniai nariai (121Nariai korespondentai (39Sutarimo būdu, bendradarbiaujant visoms suinteresuotoms šalims, t. ISO kūrimas ir tvirtinimas. Kaip diegiami ISO standartai įmonėse? Keturi pagrindiniai kokybės sistemos diegimo etapai. Lietuvai įstojus į ES pagyvėjo bendradarbiavimas tarp Lietuvos įmonių. Tarptautinė standartizavimo sistema. ISO 220002018 naujausia versija išleista 2018 metų birželio mėnesį. Iso Europos standartai (European Standard EN) automatiškai tampa visų šalių narių nacionaliniais standartais. Europos standartai (ENCen. Nariai (34) partneriai (16) standartizacijos įstaigos partnerės. CEN teikia Europos standartų ir kitų techninių dokumentų.


ISO – tai organizacijos kokybės sistema. Kokybės sistema yra būdas, kuriuo organizacija valdo tarpusavyje susijusias savo verslo dalis siekdama savo tikslų. Šie tikslai gali būti susiję su įvairiomis temomis, įskaitant produktų ar paslaugų kokybę, veiklos efektyvumą, aplinkosaugos veiksmingumą, sveikatą ir saugą darbo vietoje ir daug daugiau. ISO standartai yra tarptautiniai, t.y. pripažįstami visame pasaulyje.

Yra trys narių kategorijos. Tai padeda mums būti įtraukiamiems, kartu susipažinti su skirtingais kiekvienos nacionalinės standartizacijos institucijos poreikiais ir gebėjimais. Nuolatiniai nariai (arba narių organizacijos) daro įtaką ISO standartų kūrimui ir strategijai, dalyvaudami ir balsuodami ISO techniniuose ir politiniuose susitikimuose. Nuolatiniai nariai realizuoja ir priima ISO tarptautinius standartus nacionaliniu lygiu. Nariai korespondentai stebi ISO standartų ir strategijos raidą, stebėtojų teisėmis dalyvaudami ISO techniniuose ir politiniuose susitikimuose. Nariai korespondentai gali realizuoti ir priimti ISO tarptautinius standartus nacionaliniu lygiu. Nariai abonentai nuolatos informuojami apie ISO darbą, tačiau negali jame dalyvauti. Jie nerealizuoja ir nepriima ISO tarptautinių standartų nacionaliniu lygiu.

  • MS PowerPoint 11282 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (494 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • ISO ir EN standartai
    10 - 2 balsai (-ų)
ISO ir EN standartai. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/iso-ir-en-standartai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 10:30
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo