ISO standartai logistikoje


Įvadas. ISO standartai logistikos įmonėse. Išvados. Literatūra.


Organizacija, šiuo metu žinoma kaip ISO, prasidėjo 1926 metais kaip Tarptautinė Nacionalinio Standartizavimo Asocijacija (International Federation of the National Standardizing Associations (ISA) ). Šios asociacijos veikla buvo sustabdyta 1942 metais per antrąjį pasaulinį karą, tačiau karui pasibaigus Jungtinių Tautų standartų koordinavimo komitetas (United Nations Standards Coordinating Committee (UNSCC) ) inicijavo naujos, globaliai priimtinos ir taikytinos standartų sistemos sukūrimą. 1946 metų spalį tuometinės ISA ir UNSCC atstovai iš 25-ių šalių susitiko Londone ir oficialiai paskelbė apie naująjį tarptautinės standartų organizacijos kokybės vadybos modelį, kuris buvo pradėtas taikyti nuo 1947 metų vasario mėnesio ir oficialiai pradėtas vadinti ISO.

Pirmieji ISO standartai buvo išleisti pramoninės gamybos specifikacijai, taip pat matavimo vienetams. Ekonomikai augant plėtėsi ir logistikos apimtys pasaulyje, tad 1968 metais ISO išleido pirmajį standartą krovininiams konteineriams, kuris paaiškino tinkamą naudoti terminologiją, išmatavimus, identifikaciją.

ISO standartų taikymas organizacijose varijuoja priklausomai nuo vykdomos veiklos, tačiau pats populiariausias – ISO 9001. Pirmą kartą išleisti1987 metais, šie standartai yra atnaujinami kas 7-erius metus (paskutinis - ISO 9001:2015) ir detalizuoja kaip organizacijoje įdiegti kokybės valdymo sistemą, kuri galėtų užtikrinti kokybiškų prekių ir paslaugų teikimą. Standartas ISO 9001:2015 yra labai orientuotas į galutinį vartotoją. Šiuo standartu vadovaujasi daugiau kaip 1 mln. organizacijų daugiau kaip 170-ame šalių.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (839 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • ISO standartai logistikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
ISO standartai logistikoje. (2018 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/iso-standartai-logistikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:43
×