Išorinė atmintis ir jos sąsajos


Kaupikliai, kaupimo terpė ir principai – Drives and storage area, Storage principles. Šiuolaikiniai diskiniai kaupikliai. Kaupiklių sandara. Duomenų magnetinis įrašymas ir diskinių kaupiklių komponentės. Magnetinės galvutės. Naujausi diskiniai kaupikliai. DOS formatavimas - formating, FAT sistemos. Direktorijų failų peržiūra. Failų tvarkymas. Diskų formatavimas. Valdantys klavišai. Duomenų nukreipimas, filtrai. Komandiniai failai. FAT sistemos. Lankstūs diskai – flopy drives and controllers. USB flash atmintinės. Atminties kortelės. Lankstusis diskelis. Magnetooptiniai diskai. Kietieji diskai , valdikliai ir sąsajos – Hard disk drives , controllers and interfaces. Fizikiniai HDD veikimo principai. HDD pagrindinės dalys. Įrašymo – nuskaitymo galvutės. Nukreipimo mechanizmas. Informacijos saugojimo HDD. Pagrindinės HDD charakteristikos. Formatuoto disko talpa. Duomenų perdavimo geitis. Interfaisai. SDI interfeisas. IDE interfeisas. SCSI interfeisas. Optinio kaupimo terpė, CD-ROM, CD-R, CD-RW, EIDE ir SCSI sąsajos. Kompaktiniai diskai (CDCD-ROM technologija. CD-R technologija. CD-RW technologija. Duomenų išdėstymas kompaktiniuose diskuose. Kompaktinių diskų savybės. Jautrumas saulės šviesai. Informacijos laikymo terpė. EIDE ir SCSI sąsajos. DVD terpė (media), DVD Video Disk, DVD-R, DVD-RAM. Universalūs skaitmeniniai diskai (DVDDVD veikimo principai. DVD struktūriniai tipai. DVD-R diskai. DVD-RAM diskai. Teorinės dalies (referato) ir praktinės kurso dalies ryšys. Nutolusio objekto valdymas laboratorijoje per vietinį kompiuterių tinklą.

Copy knyga.txt prn - failo knyga.txt duomenys spausdinami lsteminiame printeryje;

Copy knyga.txt con - failo knyga.txt duomenys siunčiami į ekraną;

Failų kopijoms patogu sudaryti specialius kopijų katalogus. Nauji katalogai yra kuriami komanda MD (make directory), kurios struktūra:

Visam diskui yra taikoma ir komanda Diskcopy, kuri kopijuoja disko duomenis fiziniame lygyje:

MS DOS versijoje 5.0 įvesta labai efektyvi konsultacijų iškvietimo komanda Help:

specialiomis žymėmis nurodomos duomenų takelių ir jų sektorių vietos disko paviršiuje;

Disko loginės struktūros formavimui skirti duomenys visuomet yra rašomi disko pradžioje, nuliniame takelyje. Šiuos duomenis sudaro:

disko duomenų siuntimo į operatyviąją atmintį programa (pakrovimo įrašas - boot);

Formatavimo metu OS kompiuterio ekrane nurodo vartotojui, kokius pagalbinius veiksmus reikia atlikti, ir pateikia informaciją apie formatavimo eigą. Įvykdžius komandą, ekrane yra matomas pranešimas apie komandos darbo rezultatus.

duomenys, Klasterių dydis įvairių tipų diskuose svyruoja nuo 2 iki 8 sektorių. Standartinis sektoriaus dydis yra 512 baitų.

Kiekvieno klasterio apraše yra nurodoma, ar jis tinka duomenų rašymui, ir, jei jis yra failo sudėtinė dalis, pateikiama nuoroda j kitą tam pačiam failui skirtą klasterį. Panaudojant šias nuorodas, iš įvairiose disko vietose esančių klasterių galima sudaryti failo saugojimui skirtą klasterių grandinę. Failo duomenų paskirstymas įvairiose disko zonose yra aktualus tada,-kai disko duomenys yra daugelį kartų perrašomi, trinami ir tarp failų susidaro nedideli duomenimis neužpildyti tarpai.

Loginis disko skaidymas vadinamas disko konfigūravimu ir yra valdomas pagalbine programa Fdisk. Stacionarūs diskai dažniausiai yra konfigūruojami ir užpildomi minimalia kompiuterio valdymui skirta programine įranga kompiuteriais prekiaujančiose firmose. Pradedantiems vartotojams tokio konfigūravimo pakanka, tačiau, augant vartotojo poreikiams ir siekiant geriau pritaikyti kompiuterį savo reikmėms, pradinį konfigūravimą dažnai tenka keisti.

Yra keletas paprastų MS DOS valdymo komandų, kurios nurodomos ne klaviatūroje renkamais vardais, o vienu arba keliais valdymo klavišais. Taip galima atsisakyti surinktos komandos, nutraukti jau vykdomos komandos darbą, sustabdyti komandos rezultatų išvedimą į ekraną, atspausdinti ekrano vaizdą, naujai perkrauti operacinę sistemą. Pastaroji komanda (Ctrl+Alt+Del) yra vartojama tik tada, kai kompiuteris dėl kokių nors priežasčių tampa nevaldomas. Taip pat reikia žinoti, kad jau vykdomą komandą galima nutraukti (Ctrl+Break) tik tada, kai ji kreipiasi į ekraną, klaviatūrą arba kokį nors išorinį kompiuterio įrenginį.

Kiekviena MS DOS komanda gauna pradinius duomenis iš standartinio įvedimo arba komandoje nurodyto kompiuterio įrenginio, įvykdo jos valdomą procesą ir perduoda pranešimus apie savo darbą į išvedimo įrenginį. Standartinį MS DOS komandų ryšį su įvedimo ir išvedimo įrenginiais galima pakeisti nukreipimo komandomis. Yra galimi tokie nukreipimo komandų variantai:

>> - proceso kuriamas duomenų arba pranešimų srautas prijungiamas prie jau esančio failo;

Pirmoji pavyzdyje aprašyta komanda nukreipia B disko pagrindinio katalogo duomenis spausdinimui, o antroji komanda prie failo Tekstas.txt prijungia failą Priedas.txt

Duomenų nukreipimas iš proceso į procesą yra taikomas komandoms Find, More ir Sort, kurios yra vadinamos filtrais. Komandų sintaksė:

Komanda Find ieško nurodytame faile arba failuose eilučių, kuriose yra komandoje įrašytas tekstas. Raktų reikšmės:

Komanda More jai nukreiptus duomenis išveda į ekraną ekrano dydžio puslapiais. Kitų puslapių išvedimas yra tęsiamas paspaudus bet kurį klavišą. Ši komanda neturi argumentų, todėl jai duomenys turi būti perduodami nukreipimo komandomis. Nukreipimo simboliai gali būti vartojami ir kiruose filtruose.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 523 KB
  • 2016 m.
  • 48 puslapiai (12225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sergej
  • Išorinė atmintis ir jos sąsajos
    10 - 2 balsai (-ų)
Išorinė atmintis ir jos sąsajos. (2015 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/isorine-atmintis-ir-jos-sasajos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:18
×