Išoriniai ir vidiniai faktoriai veikiantys odos būklę


Įvadas. Išoriniai faktoriai įtakojantys odos būklę Aplinkos tarša, UV spindulių poveikis. Vidiniai faktoriai įtakojantys odos būklę Rūkymo poveikis, organizmo senėjimas, vitaminų bei mineralų trūkumas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Oda yra žmogaus organas, kuris pirmiausia pajunta saulės spindulius. Odos įdegis yra apsauginė organizmo reakcija į saulės spindulių poveikį. UVA spinduliai mus veikia visus metus. Jie praeina pro langų stiklus, debesis, šviesius drabužius ir apsauginius kremus nuo saulės su UVB filtrais. Jie prasiskverbia giliai į odą, kur apie 90 proc. UVB spindulių sugeria raginis sluoksnis, ir daugiausiai veikia šio odos sluoksnio ląsteles. Ilgalaikis buvimas saulėje be tinkamos apsaugos yra ypač pavojingas mažiems vaikams, nes jų oda yra mažiau apsaugota. Šiuo gyvenimo laikotarpiu patirti nudegimai nuo saulės yra pagrindinis rizikos faktorius atsirasti piktybinei melanomai – pavojingiausiam odos vėžio tipui. Ilgalaikis ultravioletinės spinduliuotės poveikis sukelia daug odos pakitimų – kai kurie jų yra iš karto pastebimi. Oda tampa sausa, pilkšva, atsiranda smulkių raukšlelių ir daug gilių raukšlių. Be to, tokiai odai vis labiau tampa būdingos telangiektazės (t.y., išsiplėtusios kraujagyslės) ir netolygi pigmentacija – tamsūs šlakai ir pigmentinės dėmės. Saulės spindulių veikiamoje odoje esančios kraujagyslės išsiplečia ir susipina. Dažnai pasireiškia ekstravazija. Susilpnėja odos gebėjimas gydyti žaizdas. Oda tampa pažeidžiamesnė ir jautresnė.

VITAMINŲ BEI MINERALŲ TRŪKUMAS, PRASTOS MITYBOS POVEIKIS ODAI

  • Medicina Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1796 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sima
  • Išoriniai ir vidiniai faktoriai veikiantys odos būklę
    10 - 2 balsai (-ų)
Išoriniai ir vidiniai faktoriai veikiantys odos būklę. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/isoriniai-ir-vidiniai-faktoriai-veikiantys-odos-bukle.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:40
×