Išoriniai kompiuterio įtaisai jų paskirtis ir funkcija


Išoriniai kompiuterio įtaisai, jų paskirtis ir funkcijos. Klaviatūra. Klaviatūra – įrenginys, skirtas įvesti duomenims į kompiuterį ar kitą įrenginį. Pelė. Siandien mažai kas iš mūsų įsivaizduoja darbą su kompiuteriu be pelės. Kaip veikia optinės/lazerinės pelės. Principas gan paprastas Šviesos šaltinis jų viduje apšviečia darbo paviršių. Skaitytuvai. Skaitytuvai būna kelių rūšių Brūkšninio kodo skaitytuvas. Spausdintuvai. Spausdintuvai būna spalviniai ir vienspalviai. Monitorius. Kompiuterio monitorius - kompiuterio išvesties įrenginys. Multimedijos projektoriai. Jų paskirtis išvesti vaizdą į didelį ekraną iš bet kokio įrenginio ar įtaiso. Skaitmeniniai fotoaparatai. Kiti prietaisai. Mikrofonas prietaisas, keičiantis garsu virpesių energiją elektros signalais.

Klaviatūra – įrenginys, skirtas įvesti duomenims į kompiuterį ar kitą įrenginį. Sudaryta iš mygtukų. Klaviatūros yra dviejų tipų QWERTY ir ĄŽERTY Klaviatūra turi paprastai daugiau nei 100 klavišų Pirmosios klaviatūros atsirado kartu su rašomosiomis mašinėlėmis buvo neatskiriama jų dalis.

Spausdintuvai būna: spalviniai ir vienspalviai. Spausdintuvai: Rašaliniai: vaizdą formuoja skysto rašalo lašeliais. Lazeriniai: spausdina visą puslapį iš karto su pagrindiniu lazeriu. (spausdina greitai ir kokybiškai) Termininiai: veikimas paremtas sublimacijos reiškiniu. (t.y. Cheminės medž. Virtimu dujomis iš kietosios būsenos) Adatiniai: spausdintuvo galvutė yra valdoma elektromagnetu. ( Kuo daugiau adatėlių tuo geresnė spausdinimo kokybė) Daugiafunkciniai įrenginiai: Geba ne tik spausdinti bet atlikti ir kitus veiksmus.

Kompiuterio monitorius - kompiuterio išvesties įrenginys, skirtas tekstinei  arba grafiniai informacijai atvaizduoti.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 542 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (384 žodžiai)
  • Kotre
  • Išoriniai kompiuterio įtaisai jų paskirtis ir funkcija
    10 - 2 balsai (-ų)
Išoriniai kompiuterio įtaisai jų paskirtis ir funkcija. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/isoriniai-kompiuterio-itaisai-ju-paskirtis-ir-funkcija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:09
×