Išorinių galimybių ir pavojų analizė


Logistikos referatas.

Įvadas. Galimybių ir pavojų veiksniai. Ssgg analizė. Penkių jėgų modelis. Galimybės ir grėsmės logistikos įmonėse. Išvada. Literatūros sąrašas.


Darbo tikslas - išanalizuoti organizacijos išorines galimybes ir pavojus bei kai kuriuos aplinkos analizės modelius.

Aplinkos analizės procese išskiriami 7 galimybių ir pavojų veiksniai:

Socialinius veiksniu apibūdina kintančios visuomenės lūkesčiai, dorovė, žmonių tarpusavio santykiai, konkurencija, nusikalstamumas ir t.t. Pastarieji du paminėti veiksniai gali būti pačių sunkiausių problemų priežastimi.

1. Stiprybės – organizacijos pajėgumai, veiksniai, lemiantys įmonės stiprybes, pranašumą prieš konkurentus – jas reikia stiprinti, išlaikyti.

2. Silpnybės – organizacijos pajėgumų ribotumas, veiksniai, lemiantys organizacijos silpnybes tiesioginių konkurentų požiūriu – jas reikia mažinti, vengti jas naudoti ar stiprinti paverčiant stiprybėmis.

3. Galimybės – veiksniai, suteikiantys galimybes organizacijai stiprinti savo pajėgumus, efektyviai juos naudoti, stiprinti konkurencines pozicijas – jas būtina prioritetizuoti, siekti racionaliai išnaudoti.

4. Grėsmės – veiksniai, mažinantys organizacijos konkurencingumą – grėsmių būtina vengti,

neutralizuoti jų galimą poveikį organizacijos silpnybėms.

Nustatyti strateginę organizacijos padėtį pagal jos stiprybes ir aplinkos būklę ir parengti strategijos variantus. Juos formuoti pagal stiprybių ir galimybių, stiprybių ir grėsmių, silpnybių ir galimybių, silpnybių ir grėsmių sąveikos tipus. Pavyzdžiui, organizacijos stiprybių ir išorinių galimybių sąveika yra ideali galimybė panaudoti stiprybes, taip pat eliminuoti silpnybes. O išorinių grėsmių ir silpnybių sąveika yra prasčiausias scenarijus. Šiai padėčiai išvengti ar galimiems nuostoliams sumažinti organizacija gali būti priversta imtis radikalių pokyčių, pavyzdžiai, skaidyti organizaciją, atsisakyti nepelningų veiklų.

Reikia parengti strategijos įgyvendinimo veiksmų planą, suderinti pareigas, reikalingą kompetenciją ir stebėti įgyvendinimo procesą. Toliau vykdyti viso proceso peržiūrą nuo pirmo etapo. Šis etapas įgyvendinamas realizuojant organizavimo, vadovavimo ir kontrolės funkcijas.

Tokiame kontekste galima daryti išvadą, kad SSGG analizės metodas sudaro galimybę organizacijai efektyvinti veiklą, koordinuoti organizacijos stiprybių ir silpnybių naudojimą pagal esamų išorinių grėsmių ir galimybių specifiką, taip pat nustatyti pavojus, kurių būtų galima greitai išvengti.

  • Logistika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Vilė
  • 12 puslapių (1635 žodžiai)
  • Logistikos referatai
  • Microsoft Word 30 KB
  • Išorinių galimybių ir pavojų analizė
    10 - 7 balsai (-ų)
Išorinių galimybių ir pavojų analizė. (2016 m. Kovo 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/isoriniu-galimybiu-ir-pavoju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:16