Ispanija: geografija, gyventojai, kultūra


Ispanija. ISPANIJA - flamenko ir koridos šalis. Manoma, kad Ispanijos vardas yra kilęs iš graikiško vardo Hesperija. Sostinė – Madridas Ispanijos. Tai trispalvis audeklas, kurio platesnė vidurinė horizontali dalis yra geltona. Ispanijos vėliava. Herbas. Ispanijos herbas daugybę. Ispanijos herbinio skydo pirmajame raudoname lauke pavaizduotas Kastilijos karalystės simbolis geltona tvirtovė. Tai valstybė Europos. Ispanijos Karalystė. Politinė sistema. Ispanija – konstitucinė. Geografija. Ispanija – valstybė pietvakarių Europoje. Ispanija – viena kalnuočiausių valstybių Europoje (pirmoje vietoje yra Šveicarija). Ispanijos gamta. Ispanijos gamta iš dalies panaši į kitų Viduržemio pajūrio šalių gamtą. Ispanijos klimatui įtakos turi „Drėgnas“ Atlantas ir „Sausa“ Afrika. Ispanijos klimatas. Ispanijos reljefas labai. Reljefas. Ispanijos gyventojų tankumas. Gyventojai. Ispanų kalba yra gimtoji 89 % gyventojų ir antroji kalba dar 10 % populiacijos. Kalbos. Nors katalikybė dabar nebeturi oficialaus statuso. Religija. Didžiausi miestai. Madridas - 3 155 359 Barselona -1 593 075 Valensija. Kultūra. Ispanija yra žinoma dėl savo įvairiapusio kultūrinio paveldo. Lankomi objektai. Sevilijos katedra - trečioji pagal dydį katedra Europoje. Kordoba - Kordobą aplankančius turistus labiausiai vilioja pasivaikščiojimas siauromis senamiesčio gatvelėmis. Prado muziejus. Jo rinkinius sudaro virš 5000 paveikslų. Montserato vienuolynas – norų išsipildymų vieta. Taragona – Taragonos provincijos sostinė. Andora – miniatiūrinė Europos valstybė Pirėnų kalnuose. Granada - laisvalaikio. Nevadžios kalnai – neužmirštamas vaizdas viliojantis ne tik europiečius. Ronda - Iš miesto įžymybių išsiskiria taip vadinamas “Naujasis tiltas”. Korida – pati gražiausia žmogaus ir gyvūno kova. Įvairi, savotiška ir nepakartojama. Įvairi, savotiška ir nepakartojama. Kitas populiarus ispanų patiekalas – tortilija. Kitas populiarus ispanų patiekalas – tortilija. Negalima nepaminėti lengvų užkandėlių – tapas. Ispanų virtuvė neįsivaizduojama ir be jūros gėrybių. Aktyviai naudoti gamtos išteklius Ispanijos pramoninis mastas prasidėjo tik antroje XX a. Ispanijos gamtiniai ištekliai. Ispanija yra didžiausia tarptautinio turizmo centras. Turizmas. Populiariausi Ispanijos kurortai Kosta Brava. Ispanija taip pat yra pagrindinis Europos festivalių centras.


Sostinė – Madridas Ispanijos plotas - 497 304 km2 Gyventojų skaičius - 46 163 116, Karalius - Felipe VI of Spain Laikas - vidurio Europos (iš Lietuvos laiko –1 val.). Religija - 90% katalikai Valiuta – Euras Valstybinė kalba - Ispanų kalba.

Ispanų kalba yra gimtoji 89 % gyventojų ir antroji kalba dar 10 % populiacijos. Baskų kalba yra gimtoji 1 % Ispanijos gyventojų. Angliškai susišnekėti gali 27 % gyventojų. Antra populiariausia užsienio kalba yra prancūzų, kurią moka 12 % Ispanijos populiacijos. Katalonų kalba yra kalbama maždaug 17 % gyventojų ir 9 % ji yra gimtoji. Galisų kalba yra gimtoji 5 % šalies populiacijos.

Aktyviai naudoti gamtos išteklius Ispanijos pramoninis mastas prasidėjo tik antroje XX a. pusėje. Šiandien Ispanijoje yra gana išsivysčiusi kasyba, tekstilė, maisto perdirbimas, laivų statyba ir alternatyvi energija. Žemės ūkyje dominuoja augalininkystė. Čia auginami kviečiai, ryžiai, kukurūzai, miežiai, alyvuogės, granatai ir kiti augalai. Giliuose regionuose sėkmingai veisiamos ožkos ir avys, o šiaurėje - dideli galvijai. Pakrančių zonose vystosi žuvininkystė.

Ispanija taip pat yra pagrindinis Europos festivalių centras. Garsioje Sevilijos mugėje, spalvingame "Carnival" ar "Tomatina" "Bunyola" karnelyje, nori atvykti turistai iš viso pasaulio.

  • MS PowerPoint 6697 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (1563 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ineta
  • Ispanija: geografija, gyventojai, kultūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Ispanija: geografija, gyventojai, kultūra. (2018 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanija-geografija-gyventojai-kultura.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 18 d. 02:57
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema