Ispanijos festivaliai


Įvadas. Informacija apie ispaniją. Ispanijos istorija. Ispanijos politika. Ispanijos ekonomika. Socialinis gyvenimas. Ispanijos kultūra. Sąsajos su Lietuva. Ispanijos festivaliai. El Colacho (Velnio šokis). Šv. Jono laužai. Sonar muzikos festivalis. Batalla del Vino – vyno mūšis. Madrido gėjų festivalis. Granados muzikos festivalis. Išvados. Literatūra.


Ispanija yra šalis, į kurią nuvykti ilgai įkalbinėti nereikia. Šalis gali didžiuotis savo puikiu klimatu, nuostabia gamta ir turtinga istorija. Ji garsėja pašėlusiomis šventėmis ir festivalių renginiais, mat kiekvienas miestas ir kaimas turi šventąjį globėją, kurio diena pažymima iškilmingomis eitynėmis, jaučių kovomis, vyno mūšiais, keistais, nuo amžių glūdumos išlikusiais ritualais. Būtų nuodemė keliaujant į šią šalį nors vieno neaplankyti, nes sudalyvauti ispaniškame festivalyje tikrai verta. Puiki nuotaika ir nepamirštami įspūdžiai garantuoti. Todėl norime jums pristatyti keletą įspūdingų festivalių, kuriuose pabūvoje patirsite neišdildomų įspūdžių.

Išmokti atrinkti informaciją apie pasaulio valstybių gamtą, istoriją, ekonomiką, kultūrą, socialinį gyvenimą bei turizmo išteklius.

Finalinis renginys – paradas. Sunkiai pakeliamas karštis verčia žmones apnuoginti kūnus, o gatvės, kurioje vyko eisena, gyventojai negaili vandens. Lietuvoje iš balkono pilamas vanduo reiškia nepasitenkinimą, tačiau Madride visi to tiesiog maldauja. Eisena trunka 5 valandas. Tiek laiko reikia sutalpinti visus norinčius sudalyvauti: politikus (net ir konservatyviuosius), universitetus, organizacijas, asociacijas, homoseksualias šeimas, naktinius klubus, festivalius.

1953 metais vyko II tarptautinis festivalis, pavadinimas visad būdavo toks pat ir nepakito net iki šių dienų. Tais metais buvo galima išvysti teatrą po atviru dangumi ,,Generalifės“ soduose, kurie buvo specialiai pastatyti, tam, kad tilptų festivalio spektakliai Ispanijos šokių ir klasikinio baleto pasirodymai.

Tarptautinis muzikos ir šokio festivalis Granadoje yra vienas iš labiausiai žinomų ir kultūros renginių. Jis prasideda birželio mėnesį gražiausiose miesto vietose . Jame dalyvauja daug jaunų menininkų, kurie manoma taps savo srities specialistais ateityje.

Renginio metu galima stebėti įspūdingus baleto pasirodymus po atviru dangumi, klausytis koncertų atliekamų su didžiais orchestrais, stebėti vaidinimus po atviru dangumi žymiuose Generalifės soduose, festivalis yra gyvas kultūros pavyzdys, kuris tęsiasi pora savaičių.

Taigi, Ispanija yra tikrai įdomi šalis, pritraukianti turistus savo šalies grožiu bei įvairiausiais renginias, kurių kaip sužinojote yra tikrai gan nemažai. Kiekvienas turistas tikrai ras kaip patenkinti savo įgeidžius nes pasirinkimas tikrai platus.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3337 žodžiai)
  • Kristina
  • Ispanijos festivaliai
    10 - 9 balsai (-ų)
Ispanijos festivaliai. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanijos-festivaliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:11
×