Ispanijos ir Vokietijos analizė pagal E.T. Hall, R. D. Lewis ir G. Hofstede kultūrų grupavimo teorijas


Hall kultūrų klasifikavimo modelis. Lewis kultūrų klasifikavimo modelis. Hofstede kultūrų klasifikavimo modelis. Įvadas. E. T. Hall kultūrų klasifikavimo modelis. R. D. Lewis kultūrų klasifikavimo modelis. G. Hofstede kultūrų klasifikavimo modelis. Ispanija. Vokietija. Išvados. Literatūra.


Pagal amerikiečių kultūros sociologą E. T. Hall Ispanija priklauso aukšto konteksto kultūroms, ten vyrauja polichroninis laiko supratimas. Ispanai daug dėmesio skiria neverbaliniam bendravimui, mėgsta išsišnekėti iki galo ir išsiaiškinti viską iki smulkmenų. Pertraukti ir įsiterpti į pokalbį pas juos yra natūralu. Jiems tikrovė svarbesnė nei susitarimai, nelabai rūpi grafikai ir punktualumas. Ispanijoje valanda paveluoti yra menknekis į kuri beveik niekas neatkreips dėmesio. Šios kultūros atstovai vienu metu dirba daug darbų, dažnai savo darbą nutraukia, daugiau dėmesio skiria asmeniniams reikalams. Tuo tarpu, Vokietija yra priskiriama žemo konteksto kultūroms bei laikosi monochroninio laiko vartojimo. Jie kalba tiesiai ir išraiškingai, nedaug dėmesio skiria neverbaliniam bendravimui. Pertraukti ir įsiterpti į pokalbį pas juos yra neleistina. Vokiečiai užsiima tik viena veiklos šaka per tam tikrą laiką, nemėgsta kai jų veikla yra pertraukiama. Taip pat jie yra neperkalbami punktualumo šalininkai, kurie geriau atvažiuos į susitikimą anksčiau ir palauks negu paveluos.

Britų kultūrologas R. D. Lewis palaiko E. T. Hall teorija priskirdamas Ispanija daugiaplanėms kultūroms, o Vokietija vienaplanėms. Pagal jį Ispanai yra dėmesį telkiantys į žmones, šnekūs tarpusavio ryšio ieškotojai, tuo tarpu kai Vokiečiai yra dėmesį telkiantys į tikslą, itin organizuoti planuotojai.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (746 žodžiai)
  • Kolegija
  • Studow
  • Ispanijos ir Vokietijos analizė pagal E.T. Hall, R. D. Lewis ir G. Hofstede kultūrų grupavimo teorijas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ispanijos ir Vokietijos analizė pagal E.T. Hall, R. D. Lewis ir G. Hofstede kultūrų grupavimo teorijas. (2019 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanijos-ir-vokietijos-analize-pagal-et-hall-r-d-lewis-ir-g-hofstede-kulturu-grupavimo-teorijas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 16:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo