Ispanijos makroekonomikos analizė


Įvadas. Teorija. Praktinis darbas „Ispanijos makroekonomikos elementų analizė“. Infliacija. Nedarbas. Bendras vidaus produktas. Išvados. Naudota literatūra.


Praktiniame darbe apžvelgsiu Ispanijos ekonomiką, ją išanalizuosiu, palyginsiu su kitų valstybių ar regionų ekonominiais vystimosi rodikliais. Visi palyginimai bus atvaizduoti grafiškai, aprašyti ir pateikti referato eigoje.

Šiame darbe Ispanija bus analizuojama pagal šiuos vystimosi indikatorius:

BNP = BVP + NY, kur NY – grynosios pajamos iš užsienio.

Nominalusis valiutos kursas – tai paprasčiausia vienos valiutos kaina, išreikšta kita valiuta.

Pirmame paveikslėlyje atvaizduotas infliacijos kritimas, augimas 1962-1979 metų laikotarpyje. Grafike palyginau Ispanijos, Prancūzijos ir Jungtinės Valstijos infliaciją. Grafike puikiai matyti, kad Ispanijos infliacija, palyginus su Prancūzija ir JAV, yra mažiausia. Ispanijos infliacija buvo aukšta nuo 1962 m. iki 1979 m. Po to, Ispanijos infliacija pradėjo sparčiai kristi, ir 2014 m. infliacija pasiekė mažiausią ribą.

Antrame paveikslelyje atvaizduotas grafikas su Ispanija, Prancūzija ir Lietuva. Šiame paveikslėlyje pavaizduotas nedarbo lygis procentais 1991-2012m. Tiek Ispanijoje, tiek Prancūzijoje bei Lietuvoje, nedarbo lygis buvo ir yra gana aukštas. Mažiausias nedarbingumo lygmuo šiose valstybėse buvo 2001-2007m. Žvelgiant į 2012 m. Ispanijos nedarbingumo lygmuo pakilo net iki 26%. Lyginant su Prancūzija ir Lietuva, Ispanijos nedarbingumo lygmuo yra labai didelis.

Bendrasis vidinis produktas (BVP) – tai dar vienas labai svarbus šalies makroekonomikos rodiklis. Tai šalies teritorijoje pagamintų baigtinių prekių ir paslaugų vertė įskaitant užsienio gamybos veiksnių sukurtą vertę šioje šalyje, bet neįskaitant investicines pajamas, gautas šios šalies piliečių užsienyje. Ispanija, kaip ir Prancūzija, nuo 1962 m. iki 1980 m. kilo stabiliai. Po to, Prancūzija pradėjo kilti sparčiau ir net pasiekė 3trln. JAV dolerių per metus, o tuo metu Ispanija buvo pasiekusi daugiau kaip 1,5 trln JAV dolerių ribą. Kalbant apie Lietuvą, jos rodikliai galima sakyti net ir nesimato šitame grafike, lyginant su Ispanija ir Prancūzija.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 129 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1344 žodžiai)
  • Universitetas
  • Robertas
  • Ispanijos makroekonomikos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ispanijos makroekonomikos analizė. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanijos-makroekonomikos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:00
×