Ispanijos makroekonominiai rodikliai referatas


Įvadas. Makroekonominiai rodikliai teoriniu aspektu. Bendrasis vidaus produktas ir jo makraekonominė esmė. Investicijos ir jų svarba šalies ekonomikai. Nedarbo lygis. Infliacija. Ispanijos makroekonominių rodiklių analizė 2011-2015 metais. Ispanijos BVP kitimo tendencijos. Investicijos į Ispanijos ekonomiką 2011-2015 metais. Nedarbo mastai Ispanijoje 2011-2015 metais. Infliacija Ispanijoje 2011-2015 metais. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Darbo aktualumas. Bet kurios valstybės galia, jos vieta pasaulyje daug priklauso nuo šalies ūkio vystymosi, žmonių gyvenimo lygio, socialininė ir ekonominė gerovės. Subalansuota, nuolat besivystanti ekonomika, produktyvus žemės ūkis, kokybiški pramonės gaminiai sudaro sąlygas valstybės savarankiškumui, stiprina jos pozicijas tarptautinėje arenoje, didina piliečių lojalumą ir, kaip išvada, sąlygoja ilgalaikę sėkmingą valstybės raidą.

Savo ruožtu apie šalies ekonomikos padėtį galima spręsti pagal pagrindinius makroekonominius rodiklius. Vertinant ekonomikos padėtį, ūkio raidos tendencijas pagal makroekonominius rodiklius, ekonomistai gali ne tik apibūdinti ūkio veiklą, ekonomikos vystymosi kryptis, bet ir prognozuoti ją. Gamybos mastai, kainų lygis, darbo ištekliai ir kiti rodikliai ir jų kitimas laiko perspektyvoje rodo šalies vystymosi vaizdą ir gali laisti numayti jos ekonominį ateitį.

Darbo tikslas – nustatyti ir išanalizuoti pagrindninius Ispanijos makroekonominius rodiklius 2011-2015 metais.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti pagrindinius makroekonominius rodiklius teoriniu aspektu

Įvertinti Ispanijos BVP kitimą tiriamuoju laikotarpiu.

Atskleisti Ispanijoje 2011-2015 metais fiksuoto nedarbo lygio ir jo struktūros kitimo tendencijas.

Išanalizuoti investicinio proceso plėtrą Ispanijoje tiriamuoju laikotarpiu.

Įvertinti infliacijos mastus Ispanijoje 2011-2015 metais.

Valstybės ekonomikos ir ūkio būseną nusako tam tikri, statistikos mokslo pagalba apskaičiuojami makroekonominiai rodikliai. Remiantis šiais rodikliais vertinami ir prognozuojami šalies ekonominiai reiškiniai ir perspektyvos (Pagirskienė, 2008, p.86). Išskiriami tokie pagrindiniai makroekonomikos rodikliai (Snieška ir kt., 2005, p.38; Pagirskienė, 2008, p.87):

bendras kainų lygis ir jo kitimas per metus – infliacija;

BVP įvertinti naudojami 3 metodai (Pagirskienė, 2008, p.92):

Galima teigti, kad BVP – kaip baigtinių prekių ir paslaugų, sukurtų tam tikroje šalyje, srautas per metus Į BVP neįskaitomi (Snieška ir kt., 2005, p.88):

namų darbai (šeimininkės ruoša, vyro pataisymai). O jei šeimininkė yra samdoma, tai bus skaičiuojamas BVP ir išskaičiavimai socialiniam draudimui;

nelegalių sandorių, šešėlinės arba neapskaitomos ekonomikos veiklos rezultatai.

Dar didesnę svarbą šalies ūkiui turi tiesioginės užsienio investicijos. Tiesioginės užsienio investicijos suprantamos kaip pažangių technologijų, naujų vadybos metodų perėmimas, darbuotojų kvalifikacijos kėlimas. Tai svarbu ir įmonių, veikiančių šalyje ir visos šalies pažangumo kontekste (Ruplienė, Garšvienė, 2008, p.262).

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 162 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2003 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimond
  • Ispanijos makroekonominiai rodikliai referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Ispanijos makroekonominiai rodikliai referatas. (2016 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanijos-makroekonominiai-rodikliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:37
×