Ispanijos makroekonominiai rodikliai


Įvadas. Makroekonominiai rodikliai. Ispanijos ekonomika. Ispanija. Ispanijos kitų Europos šalių tarptautinių palyginimų rezultatai. Prekyba. Išvados. Literatūros sąrašas.

Ekonomikos mokslas yra pažintinė veikla, kurios tisklas - įgyti ekonomikos žinių. Kita vertus tai ekonomikos žinių sistema, sukurta, per mokslinę veiklą.

Makroekonomika - ekonomikos mokslo dalykas, nagrinėjantis ekonomikos sistemą kaip visumą arba šios sistemos pavienius dydžiuosius sektorius.

Makroekonomikos specialistai dažnai naudojasi statistika. Kiekvienoje šalyje nuolat tiriama asmenų ir įmonių ekonominė veikla, pajamos, paklausos sandara, kainų lygis ir pan. Pagal tyrimų duomenis apskaičiuojami įvairųs statistiniai rodikliai, nusakantys ekonomikos būseną. Todel ekonominė politika, kai reikia vertinti ekonominius reiškinius ir taikyti įvairias vyriausybės ekonomines, remiasi makroekonomikos specialistais. Pagrindiniai makroekonomikos rodikliai yra šie:

Specializacijos sąlygomis daug gamybos produktų, kaip tam tikrų prekių sudedamosios dalys, vėl ir vėl grįžta į gamybos procesą ir įvairiose firmose, pereidamos keletą gamybos stadijų, keletą kartų yra perkamos ir parduodamos kaip prekės. Todel jei BVP būtų skaičiuojamas kaip paprasta ekonominių sandorių suma, tai kai kurie gamybos produktai būtų apskaitomi kelis ar net keliolika kartų ir tuo iškreiptų bendruosius makroekonominius rodiklius. Siekian to išvengti į BVP įskaitomas tik baigtinės prekės ir paslaugos ir neįtraukiami tarpiniai produktai, nors rinkoje jie ir turi prekės statusą.

Baigtinės prekės ir paslaugos - tai prekes ar paslaugos, perkamos vartoti, bet ne vėliau perparduoti, apdirbti ar perdirbti kuriant naują prekę.

Tarpinis produktas - prekė ir paslauga, perkama toliau ją apdirbti arba vėliau perparduoti.

Darbingi gyventojai nevisuomet turi darbą. Yra ir darbingų, bet neturinčių darbo ir jo ieškančio, t.y. bedarbių.

Nedarbui apibūdinti naudojami įvairūs rodikliai, bet dažniausiai, kartu ir Jungtinių Tautų specializuotoje tarptautinėje darbo organizacijoje, - nedarbo lygis.

Indeksas - vieno reiškinio dviejų būsenų palyginimo rodikls.

Infliaciją galima apibūdinti ir kaip procesą, kuriuo metu bendras vartojimo reikmenų kainų lygis kyla sparčiau, negu didėja šalies gyventojų nominalus darbo užmokestis bei pajamos, ir dėl to sumažėja realios jų pajamos. Tokiam infliacijos lygiui ivertinti naudojamas vartojimo prekių kainų indeksas - VKI. Jis yra pagrįstas tam tikrų vartoti skirtų prekių ir paslaugų rinkinio krepšeliu su fuksiuotais svoriais. Krepšelio prekių svoriai bėgant laikui keičiasi. VKI dydžiui, kitaip negu defliatoriui, daro įtaką ir importuotų prekių kainos, jei tos prekės yra vartojimo krepšelio sudedamoji dalis. Lietuvos Statistikos departamentas 2005m. VKI skaičiavo pagal prekių ir paslaugų sąrašą, kurį sudaro 811 prekių.

Ispanijos BVP pamažu didėja, ir užsienio ekonominiai rodikliai sustiprėjo. Tarptautinė įtakinga agentūra Standart & Poor iškėlė ekonominį reitingą Ispanijoje iš neigiamos į stabilią BBB. Tas pats tyrimas parodė, Deutche Bank Research.

Pagal Ispanijos finansų ministrą Cristóbal Ricardo Montoro ekonomikos atsigavimo pradžia buvo nustatyta 2014.Ekonomikos augimo Ispanijoje pradžia.

Ispanijos ekonomikos augimo metu 2014 metais, ekonominis įvertinimas iškilo į stabilų.

Apibendrindamas norečiau pasakyti, kad makroekonominės analizės tikslas - ne tik aiškinti ekonominius procesus, bet ir prognozuoti ūkio raidą bei tobulinti ekonomikos politiką. Prognozuoti yra būtina, nes turint palyginti tikslias ekonomines prognozes galima imtis priemonių, mažinančių nuostolius. Dėl to yra specialistai , kurie padeda visa tai įvertinti ir juos prognozuoti.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 74 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2962 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvin
  • Ispanijos makroekonominiai rodikliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Ispanijos makroekonominiai rodikliai. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanijos-makroekonominiai-rodikliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:48
×