Ispanijos pilietinis karas analizė


Pilietinis karas ispanijoje 1936-1939 metais. Ispanijos politinių jėgų išsidėstymas 1936 m. Rinkimų į Kortesus laikotarpiu. Liaudies fronto programa apie žemės ūkį, pramonę, nacionalinius santykius. LF vyriausybės veikla žemės ūkyje, pramonėje, armijoje ir t. T. Perlenkimai ir klaidos. Italijos ir Vokietijos intervencijos priežastys ir vaidmuo. TSRS ir Kominterno pozicijos pobūdis Ispanijos respublikos atžvilgiu. Internacionalinių brigadų vertinimas. Lietuvos atstovai Ispanijos kare (kiekis, jų vertinimas. LikimasIspanijos Liaudies fronto vyriausybės 1937 m. Gegužės krizės priežastys. IKP veiklos. IKP pastangos sukurti vieningą proletarinę partiją (priežastys, keliamos sąlygos, pasekmės.

Stambių žemės valdų konfiskavimas ir žemės perdavimas vargingiems valstiečiams ir žemės ūkio darbininkams nedelsiant.

2. Laisvė tautoms, kurias engia ispanų imperializmas. Suteikti teisę Katalonijai, Baskų šaliai ir Galisijai savarankiškai spręsti savo likimą.

3. Pagerinti bendras darbininkų darbo ir gyvenimo sąlygas, pripažinti profesinių sąjungų teisę į klasių kovą, įgyvendinti demokratines laisves.

4. Išlaisvinti visus revoliucionierius, paskelbti visuotinę amnestiją persekiojamiems dėl politinių motyvų.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (858 žodžiai)
  • Marija
  • Ispanijos pilietinis karas analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ispanijos pilietinis karas analizė. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanijos-pilietinis-karas-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 21:58
×