Ispanų šokio santrauka


Ispaniško šokio istorija kilmė. Ispanų šokio kultūros bruožais. Ispanų šokių judesiai. Ispanų šokiai. Ispanijos sričių šokių bruožai BASKIJA.

Įvadas Ispanų šokio meilę R. Šojeris vadino nacionaline aistra. Iš tiesų, - šokis ispanų liaudžiai- viena mėgstamiausių ir įprasčiausių savo jausmų išraiškos formų. Šokis susijęs su visomis ispano gyvenimo pusėmis. „Gyvenimas ir mirtis, meilė ir neapykanta, darbas, kova, žaidimas, malda – visa tai sudarė Ispanijos liaudies dainų ir šokių pagrindą – rašė ispanų kompozitorius Ch. Ninas. Šokama laukuose ir miestuose, aikštėse ir siaurose gatvelėse, o kartais net bažnyčiose.

Dar gerokai prieš mūsų erą pagoniškoje Iberijoje (taip tada vadinosi Ispanija) atsirado šokis. Jo negalėtume laikyti šokiu dabartine šio šokio prasme. Pirmykštėje iberų kultūroje šokis buvo neatskiriamas nuo muzikos ir poezijos. Senieji iberų šokiai savo dainos pobūdį išsaugojo iki mūsų dienų. Dainos-šokiai skyrėsi savo charakteriu: jų buvo karinių, apeiginių, žaidimo ir kitokių.

Šokio likimui turėjo įtakos VIII a. Ispaniją užkariavę arabai. Nacionalinio išsivadavimo kova kuri truko iki XV a. ir baigėsi pergale. Tuo metu susiformavo ispanų nacija, išryškėjo nacionaliniai tautos bruožai. Formavosi nacionalinės ispanų kultūros veidas.

XIV-XVII a. ispanų liaudies šokiuose ir muzikoje atsispindėjo daugelis svarbiausių šalies gyvenimo įvykių. Rekonkistos epopėja (išsivadavimo kova) skatino domėjimąsi karo šokiais su kardais. Prieš rekonkistos pabaigą XV a. šokiai su kardais taip paplito, miestų aikštėse juos šoko su tokiu įkarščiu , jog kardai šokėjų rankose darėsi pavojingi net pačių šokėjų gyvybei. Kitas pavyzdys žaismingas karnavalo šokis pasirodęs po rekonkistos, jis vadinamas maurai ir krikščionys. Jame vaizduojama ispanų kova su arabais, išreiškiamas liaudies požiūris į rekonkistos įvykius. Renesanso epochoje, kurios pradžia sutapo su rekonkistos pabaiga, ispanų liaudies menas plėtojosi ypač intensyviai. XIX a. ispanų šokiai keitėsi ir turtėjo pagal anksčiau susiklėsčiusias tradicijas. Daugelyje šokių atsirado naujų bruožų, pasiplėtė turinys, jie pasidarė emocingesni.

  • Menai Konspektas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1456 žodžiai)
  • Eglė
  • Ispanų šokio santrauka
    10 - 8 balsai (-ų)
Ispanų šokio santrauka. (2016 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ispanu-sokio-santrauka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:41
×