Išradimai - Lemputė


Lemputė. Pirmoji elektros lemputė buvo išrasta 1879 metais. Tomas Edisonas. (Thomas Alva EdisonGimė 1847 m. , vasario 11 d. Milane, Ohajaus valstijoje, JAV. T. Edisonas savo vardu užpatentavęs net 1093 išradimus. Vaikystė. Tomas Edisonas gimė Milane, Ohajo valstijoje. Mokykloje Tomas mokėsi. T. Edisonas vaikystėje. M. Tomo šeima persikraustė iš Milano arčiau prie geležinkelio Port Huron’e. M. , gruodžio 25 d. Edisonas susituokė su šešiolikmete Marija Stilvel. Karjeros pradžia. Tomas Edisonas savo išradėjo bei verslininko karjerą pradėjo Niuarke. Jis su. Pirmoji Tomo Edisono lemputė. Edisono lemputės turėjo labai patvarius vakuumus. M. Edisonas užpatentavo elektros pasiskirstymo sistemą. Vėliau T. Edisonas tobulindamas lemputes pirko patentus iš Henry Woodward ir Mathew Evans. Pirmoji elektros lemputė Lietuvoje. Metų balandžio. Lietuva tik 10 metų atsiliko nuo tokių šalių. Lemputės atsiradimas ne tik paskatino namų elektrifikaciją Vakarų pasaulyje. Lempučių pokyčiai laikui bėgant. Ilgainiui lemputės tobulėjo, jos buvo pritaikytos įvairiuose prietaisuose (šaldytuvuose. Halogeninės lemputės. Jos yra didelio intensyvumo, todėl puikiai tinka biurui. LED lempos pasižymi išskirtiniu. Šaltiniai. Ačiū už dėmėsį.


Pirmoji elektros lemputė buvo išrasta 1879 metais. Jos išradėju laikomas Tomas Edisonas, nors jis nebuvo pirmasis išradęs lemputę, tačiau pirmasis ją komercializavo.

Gimė 1847 m., vasario 11 d. Milane, Ohajaus valstijoje, JAV, mirė 1931 m., spalio 18 d. Naujajame Džersyje, JAV.Jis buvo  amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų.

1857 m. Vėliau Tomas išvyko gyventi į Naująjį Džersį, pas savo draugą Frankliną Leonardą Popą ir ten 1869m. Užpatentavo savo pirmąjį išradimą – telegrafo atsakiklį.

1879 jis su savo padėjėju Viljamu J. Hameriu pradėjo konstruoti pirmąsias elektros lemputes. Pačios pirmosios lemputės išradėju yra laikomas Henrichas Goebelis, tačiau Tomas Edisonas buvo pirmasis, kuris šį išradimą komercializavo.

Ilgainiui lemputės tobulėjo, jos buvo pritaikytos įvairiuose prietaisuose (šaldytuvuose, automobiliuose ir kt.) Atsirado keleto rūšių lemputės: kaitrinė, halogeninė, kompaktinė fluorescentinė (CFL), šviesos diodų (LED).

  • MS PowerPoint 703 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (629 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Agnė
  • Išradimai - Lemputė
    10 - 3 balsai (-ų)
Išradimai - Lemputė. (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/isradimai-lempute.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 17:48
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!