Išsamus pedagogikos konspektas


Pedagogikos samprata. Ugdymo funkcijos. Pedagogikos metodologija. Veiksniai darantys poveikį asmenybės raidai. Ugdymas. Aplinka. Prigimtis. Asmenybės vystymąsi įtakojantys vidiniai ir išoriniai veiksniai. Ugdymo procesas hodegetika. ugdymo tikslai ir uždaviniai. Ugdymo būdai arba metodai. Vertinimo tikslai ir uždaviniai. Tautinio auklėjimo tikslas.

2. Lavinimas – tai ugdomųjų asmenų žinių , mokėjimų bei įgūdžių, jų sistemos įvaldymas, fizinių ir protinių galių tobulinimas, jų gebėjimų, mokėjimo savarankiškai bei kūrybiškai veikti formavimas. Lavinimo rezultatu galima laikyti išsilavinimą. Lavinimas formalusis ir materialusis. Lavinimo funkcijos: 1.mokėjimų ir įgūdžių mąstyti ir veikti plėtojimas, 2.intelektinių ir praktinių sugebėjimų, kūrybiškumo ugdymas. Problemos: sunku pasiekti asmenybės laisvės ir tobulumo harmonijos. Mokytojas: moka planuoti pedagoginę veiklą, nustatyti lavinimo turinį, moka naudoti įvairius lavinimo būdus, geba kuo pilniau išugdyti besimokančiojo žmogaus fizines ir protines galias, sudaryti sąlygas laisvai skleisti individualias savybes ir tobulėti.

Pagrindiniai pedagogikos principai—Tik pats žmogus gali save keisti. Tik žvelgdamas i kitus pamatai save. Tik su meile gali ugdyti.

Ugdymo tikslas yra galutinis siekiamas rezultatas, atspindintis kultūrinius poreikius ir idealus, formuojant žmogaus asmenybę. Galutinis ugdymo tikslas- Brandi ir darni asmenybė. Ugdymo tikslų funkcijos; Atspindi tai ko siekiame Suteikia kryptį orientuojančią į rezultatą. Ugdymo tikslai priklauso nuo: visuomenės poreikio Švietimo sistemos tikslų Mokyklos steigėjo ir mokyklos tikslų Mokinio amžiaus, Patirties sugebėjimų.

Ugdymo tikslu skirstymas: Pagal laiką (galutiniai, strateginiai, operaciniai)

Pagal pobūdį: tiesiogiai—tiesos pažinimas doriniam veikimui ,netiesiogiai—fizinė galybė.

4.Mąstymo logikos principas, paremtas mokslinio tikrovės pažinimo metodika, pritaikyta mokymo, lavinimo reikalams.

5.Sąmoningumo ir kūrybingumo principas remiasi būtinumu plėtoti aukščiausias žmogaus galias – mąstymą ir kūrybinę vaizduotę.

12. Ugdymo turinys – tai nenutrūkstamas procesas, kuriame sukuriamos mokymosi patirčių sekos ir formuojami metakognityviniai (po žinojimo) besimokančiųjų gebėjimai

Bendradarbiauja su mokytojais, tėvais, globėjais, specialistais Telkia klasėje dirbančius mokytojus ir kitus specialistus, tėvus (vaiko globėjus) bendriesiems ir gimnazijos ugdymo tikslams siekti.

• padėti orientuotis pasaulėžiurinėje visuomenės ivairovėje.

• etikos ir tikybos problemu filosofinius aspektus ir ju svarstymo tradicija;

• aktualiausias šiuolaikinės visuomenės etines bei religines dilemas ir ju sprendimo budus;

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (2740 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Išsamus pedagogikos konspektas
    9.1 - 9 balsai (-ų)
Išsamus pedagogikos konspektas. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/issamus-pedagogikos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 17:02
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo