Išsiskyrusių šeimų vaikų problemos


Įvadas. Skyrybų proceso etapai. Skyrybų poveikis skirtingo amžiaus vaikams. Negatyvių poskyrybiniųtėvų santykių poveikis vaikui. Išvados. Literatūra.


E. Kübler-Ross skriria tokius vaiko reakcijų etapus: 1. Neigimo. Vaikas pasąmoningai ar sąmoningai nepriima objektyvios skyrybų realybės ir kuria fantazijų pasaulį. 2. Pykčio. Prasideda pastangos kovoti su problema. Skyrybų metu pyktis gali būti nukreiptas į brolius, seseris ar bendraamžius. Pyktis gali būti užslopintas, išstumtas. 3. Derybų. Kai neigimas ir pyktis neproduktyvus, vaikai gali pereiti į derybų stadiją. 4. Depresijos. Depresija gali kilti tada, kai vaikai supranta, jog negali kontroliuoti ar kaip nors paveikti situacijos, kylančių konfliktų. Vaikai liūdi, jaučia neviltį, bejėgiškumą. 5. Priėmimo. Šiuo etapu vaikai supranta, kad skyrybos yra realybė.

Kai kurių psichologų nuomonė apie tėvų skyrybų poveikį įvairaus amžiaus vaikams skiriasi. Vieni teigia, kad stipriausias negatyvus poveikis būna mažesniems vaikams, kol jie dar neina į mokyklą, tai grįsdami tuo, kad skyrybų poveikis yra kur kas mažesnis, kuomet vaikai jau yra prisitaikę prie aplinkos. Tačiau kiti psichologai laikosi kitokios nuomonės ir mano, jog sunkiau yra paaugliams, nes jie išgyvena išbandymų periodą susijusį su amžiumi.

Buvusių sutuoktinių priešiškumas dažnai perduodamas per vaiką. Buvusi žmona (nes paprastai vaikas lieka su motina) kartais keršija savo buvusiam vyrui už iširusią šeimą. Viena iš dažniausiai naudojamų keršto priemonių - atimti iš buvusio sutuoktinio tai, kas daugumai tėvų yra brangu. Tai yra galimybė bendrauti su vaiku, išlaikyti natūralų tėvo ir vaiko psichologinį ryšį. Mama dažnai nesusimąsto, kokią žalą tokiu savo elgesiu ji daro vaikui.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1412 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Išsiskyrusių šeimų vaikų problemos
    10 - 5 balsai (-ų)
Išsiskyrusių šeimų vaikų problemos. (2016 m. Birželio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/issiskyrusiu-seimu-vaiku-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:34
×