Išteklių taupymas ir racionalus panaudojimas


Įvadas. Energijos ištekliai, jų pasiskirstymas ir racionalus. Panaudojimas. Globalių išteklių teorinės sampratos. Gamtiniai ir energetiniai ištekliai. Rinkos režimai pasaulio energetikoje. Globali ekonominė plėtra ir ekologinės problemos. Energijos išteklių pasiskirstymas. Akmens anglis. Nafta. Gamtinės dujos. Urano ištekliai. Išteklių taupymas ir racionalus panaudojimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir šaltiniai.

Gamtos ištekliai plačiąja šio žodžio prasme apibūdinami kaip gamtos elementai, naudojami gamybinėje ir negamybinėje žmonių veikloje jų poreikiams tenkinti bei skirstomi į neišsenkančius ir išsenkančius.

Šalys, disponuojančios dideliais energijos ištekliais – pirmiausia nafta ir dujos – įgyja tarptautinę galią. Energetikos ūkyje ir pirkėjai, ir pardavėjai yra labai skirtingo ekonominio pajėgumo, vieni yra pajėgūs daryti įtaką pasaulinėms energijos išteklių kainoms, kiti jokios įtakos energijos šaltinių rinkos parametrams neturi.

Šiuo metu pasaulis išgyvena dvi energetines krizes: išteklių ribotumo ir tradicinės galių politikos ir susijusi su klimato kaita ir iš to kylančiais iškasamo kuro naudojimo apribojimais.

Gamtos išteklių mažėjimas kiekybine ir kokybine prasme reiškia šitų išteklių ribotumo problemos faktinį aštrėjimą. žmonija gyveno sąlygomis, kai dauguma gamtos medžiagų, jėgų buvo neišsenkami, neriboti. Ribotos buvo tik žmogaus galimybės, jo disponuojami ištekliai

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2013 m.
  • 25 puslapiai (7198 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Išteklių taupymas ir racionalus panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Išteklių taupymas ir racionalus panaudojimas. (2013 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/istekliu-taupymas-ir-racionalus-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:09
×