Amatininkų ir žemdirbių gyvenimas senovės Graikijoje? Koks jis?

Agnė

Amatininkų bei žemdirbių gyvenimas senovės Graikijoje.Koks jis? 
Kaip jie dirbo?

KlausimaiIstorijaLygis: Mokykla2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Vasario 24 d. 19:57
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Indrė

Senovės Graikijoje mažai tebuvo geros, žemdirbystei tinkamos žemės. Šio krašto plėtotę daugiausiai lėmė jūra.  Neolito laikotarpiu (7500-2800 m.pr.Kr.) didesnėje Europos ir Viduržemio jūros baseino dalyje paplito miežių, kviečių auginimas, žmonės pradėjo verstis gyvulininkyste. Šie žmonės jau mokėjo stebėti metų laikų ciklą ir laikė jį rituališkai susijusiu su žemės dirbimu, sėja, ravėjimu ir pjūtimi arba veisimu, ganymu, priežiūra ir melžimu. Neolito laikotarpio žemdirbystė labai įtakojo to laiko gyvenimą. Su jos plėtojimusi prasidėjo gyventojų tankumo didėjimas. Kalbant apie amatininkus:  naujoji technologija – metalo apdirbimas, buvo paskutinis faktorius, lėmęs civilizacijos susiformavimą. Ankstyvoji klasinė visuomenė pradėjo formuotis dar žalvario amžiuje (XXVIII – XII a.pr.Kr.). 

Vasario 27 d. 17:32 Geriausias atsakymas
deimutej

Norint sužinoti kokio amato užsiemė graikai senovės Graikijoje, siūlau pasiskaityti internete. Kad šis atsakymas būtų nors kiek naudingas, pasakysiu ką žinau: viena iš populiariausių buvo puodininkystė. Šis amatas tuomet buvo itin aktualus. Žemdirbių gyvenimas ypatingai buvo nulemtas karo veiksmų, dauguma ūkių nyko, dauguma buvo "privatizuotų" ir naudojamų kariams išmaitinti... Galite į šį savo klausimą pažvelgti tiek iš kultūrinės, tiek ir politinės pusės. Jums rinktis.

Vasario 25 d. 19:51
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo