Aš iš tiesų sovietų laikais žmonės blogai gyveno?

Karolina

Iš visų šaltinių surinkus duomenis yra tiek pat procentų žmonių kurie teigia jog gerai gyveno tais laikais o kiti skundžiasi, kad blogai buvo. 

KlausimaiIstorija15 atsakymų
Balandžio 15 d. 16:43
Padėkite kitiems ir kiti padės Jums! Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

Atsakymai (15)

Kristupas

Taip, gyveno blogai. Primityviausi žmonių norai - darbo vieta, gyvenamoji vieta ar maistas buvo išpildyti - nemokamas butas ar automobilis atrodo puikiai BET. Bet tai buvo tik priedanga visos Sovietų Sąjungos žmonių kaip darbo jėgos išnaudojimui. Tai buvo didžiulė sistema, veikianti principu skaldyk ir valdyk. Sovietų sąjunga paliko ryškią žymę istorijoje kaip naikinusi šeimas, kultūrą ir bet kokį nepriklausomą mąstymą. Į Sibirą išvežti inteligentai, kovotojai, pasipriešinę sistemai raštu, balsu ar fiziniais veiksmais. Man keista, kaip žmogus save vadinantis lietuviu gali klausti tokio klausymo ir jį svarstyti.

Balandžio 15 d. 21:49
Jurgita

Nepasakyčiau, kad sovietiniais laikais žmonės blogai gyveno, kas norėjo tas ir užsidirbo, turėjo. Baigdavo mokslus, gaudavo paskiriamus į darbo vietas, atidirbdavo o paskui galėdavo rinktis kur jiems dirbti toliau. Gyvenamą vietą taip pat gaudavo. Atlyginimu atžvilgiu, galima buvo gyventi ir pirkti, bet nelabai buvo ką pirkti. Tai ne dabar kai pilnos lentynos ir nežinai ką pirkti. Prie mėsos eilės, prie pieno produktų taip pat eilės. Automobiliai, baldai ir daug kitų daiktų pagal paskiriamą. Taigi sovietiniais laikais pinigų ir darbo sakykime buvo, bet pirkti nebuvo ką.

Balandžio 15 d. 22:07
Audrius

Sakyčiau yra savų pliusu ir minusu, pliusai galbūt tai kad žmonėm parūpindavo gyvenamąjį būstą žmonės daugiau bendraudavo tarpusavį nes daugiau padedavo vieni kitiems, o minusai tai kad būdavo šiokia tokia priespauda gal sakyčiau kaikurių produktu trūkumai, ribotas keliavimas po Europa ir kitas šalis..

Balandžio 16 d. 10:15
sandra

manau, kad sovietmečiu kai kurie žmonės ir gerai ir blogai gyveno. Neblogai gyveno tie žmonės, kurie buvo darbštūs dirbo, jie nemokamai arba su didelėm nuolaidom gaudavo butus, statydavosi namus. Tėvai pasakoja, kad tekdavo palaukti eilėse prie kai kurių maisto produktų, kurių šiais laikais yra abstu, kad baimindamiesi jog ateis badas ir parduotuvėse neliks maisto produktų, duonos prisipirkdavo tiek daug, kad vėliau tekdavo išmesti.Tais laikais, nedarbas ir tinginiavimas buvo baudžiamas bausmėmis. Iš esmės blogai gyveno alkoholikai ir tinginiai.

Balandžio 16 d. 18:09
Saulius

Aš manau, kad buvo savo pliusu ir savų minusų, nes seni žmonės sako "Prie rūso gyven buvo žymiai geriau". Na o per per istorijos pamokas pasiklausius tai nevisai buvo gyvenimas geras. truko maisto ir t.t

Balandžio 17 d. 11:20
Dovilė

Vieni gyveno gerai, nes įstengdavo išsilaikyti savo postuose, vogdavo iš kitų, paklūsdavo valdžiai, todėl valdžia, kaip kokiems šuniukams atsidėkodavo dovanėlėmis, o likusi tautos dalis - skurdo ir badavo. Tad gerai žmonės negyveno tais laikais, nes neturėjo savo nuomonės, asmeninės erdvės ir būdavo amžinoje baimėje.

Balandžio 17 d. 12:53
Batai

Taip, gyveno blogai. Primityviausi žmonių norai - darbo vieta, gyvenamoji vieta ar maistas buvo išpildyti - nemokamas butas ar automobilis atrodo puikiai BET. Bet tai buvo tik priedanga visos Sovietų Sąjungos žmonių kaip darbo jėgos išnaudojimui. Tai buvo didžiulė sistema, veikianti principu skaldyk ir valdyk. Sovietų sąjunga paliko ryškią žymę istorijoje kaip naikinusi šeimas, kultūrą ir bet kokį nepriklausomą mąstymą. Į Sibirą išvežti inteligentai, kovotojai, pasipriešinę sistemai raštu, balsu ar fiziniais veiksmais. Man keista, kaip žmogus save vadinantis lietuviu gali klausti tokio klausymo ir jį svarstyti. Aš manau, kad buvo savo pliusu ir savų minusų, nes seni žmonės sako "Prie rūso gyven buvo žymiai geriau". Na o per per istorijos pamokas pasiklausius tai nevisai buvo gyvenimas geras. truko maisto ir t.t.

Balandžio 17 d. 17:01
Urtė

Blogai gyveno, nes iš turtingesnių ir darbštesnių valstiečių bovo atimtas visas turtas, jų šeimos ištremtos į Sibirą. Dauguma dėl nepakeliamų gyvenimo sąlygų, sunkaus darbo, ligų ir bado mirė.

Balandžio 20 d. 14:47
Laura

Gyveno ir gerai ir blogai. žiūrint kelintais metais. nes buvo kolūkiai, ir jiem buvo gerai, visi dirbo, algas mokedavo maistu arba daiktais. pinigu neturedavo bet uz tad valgyt turedavo. o minusas tas kad nebuvo laisves, nei zodzio, nei siaip. 

Balandžio 26 d. 17:47
as

Negerai nes buvo daug blogu sperdimu kurie ir atvede i sajungos zlugima

Balandžio 29 d. 20:06
Ema

Manau, kad šiam klausimui niekada nebus galima pateikti vieno konkretaus atsakymo.Mano nuomone, tai buvo daugiau blogo. Pagrindiniai minusai buvo tie, kad žmonės buvo atskiriami nuo šeimų, patyrė nepriteklių, buvo didelis mirtingumas, negalėjo naudotis laisva valia, gyveno baimėje.

Gegužės 3 d. 20:36
Ramune

Manau be išvardintų blogybių buvo vienas pliusas - žmonės buvo labai išradingi pvz.kūryboje. Norint kažką teigti ar su kažkuom kovoti reikėjo pasitelkti metaforas. Kaip ir bet kuriuoje priespaudoje gimė nemažai genijų pvz.Nekrošius ir jo metaforinis teatras.

Gegužės 8 d. 15:52
Lukas

man patinka giventi dabar nes tu galu pasimti pasa ir kielauti kur tik noresi po europos sajunga i tu gali išiskirti nuo kitu žmony

Gegužės 12 d. 12:26
Gabija

Mano nuomone, tikrai ne kiekvienas gyveno blogai,. geriau uždirbantys žmonės ar tiesiog geresniuose postuose buvę asmenys jokio skurdo ar panašių dalykų nematė. Tačiau žvelgiant į kaimo žmonių gyvenimus skurdas ir blogas byvo kiekvienos dienos problema.

Gegužės 20 d. 17:36
Inga

Manau, kad neįmanoma atsakyti į tokį klausimą, kiek žmonių - tiek ir nuomonių. Tada buvo pinigų, bet nebuvo ko pirkti. Dabar yra kuo pirkti - nėra pinigų. Valdžiai, bet kuriuo metu buvo gera, o paprasti žmonės visada buvo pasmerkti kentėti

Gegužės 21 d. 19:11

Parašykite atsakymą

Padėkite kitiems ir kiti padės Jums! Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

( el. paštu gausite dovanų kodą )

×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema