Aš iš tiesų sovietų laikais žmonės blogai gyveno?

Karolina

Iš visų šaltinių surinkus duomenis yra tiek pat procentų žmonių kurie teigia jog gerai gyveno tais laikais o kiti skundžiasi, kad blogai buvo. 

KlausimaiIstorijaLygis: Mokykla35 atsakymai
2019 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (35)

Kristupas

Taip, gyveno blogai. Primityviausi žmonių norai - darbo vieta, gyvenamoji vieta ar maistas buvo išpildyti - nemokamas butas ar automobilis atrodo puikiai BET. Bet tai buvo tik priedanga visos Sovietų Sąjungos žmonių kaip darbo jėgos išnaudojimui. Tai buvo didžiulė sistema, veikianti principu skaldyk ir valdyk. Sovietų sąjunga paliko ryškią žymę istorijoje kaip naikinusi šeimas, kultūrą ir bet kokį nepriklausomą mąstymą. Į Sibirą išvežti inteligentai, kovotojai, pasipriešinę sistemai raštu, balsu ar fiziniais veiksmais. Man keista, kaip žmogus save vadinantis lietuviu gali klausti tokio klausymo ir jį svarstyti.

2019 m.
Jurgita

Nepasakyčiau, kad sovietiniais laikais žmonės blogai gyveno, kas norėjo tas ir užsidirbo, turėjo. Baigdavo mokslus, gaudavo paskiriamus į darbo vietas, atidirbdavo o paskui galėdavo rinktis kur jiems dirbti toliau. Gyvenamą vietą taip pat gaudavo. Atlyginimu atžvilgiu, galima buvo gyventi ir pirkti, bet nelabai buvo ką pirkti. Tai ne dabar kai pilnos lentynos ir nežinai ką pirkti. Prie mėsos eilės, prie pieno produktų taip pat eilės. Automobiliai, baldai ir daug kitų daiktų pagal paskiriamą. Taigi sovietiniais laikais pinigų ir darbo sakykime buvo, bet pirkti nebuvo ką.

2019 m.
Audrius

Sakyčiau yra savų pliusu ir minusu, pliusai galbūt tai kad žmonėm parūpindavo gyvenamąjį būstą žmonės daugiau bendraudavo tarpusavį nes daugiau padedavo vieni kitiems, o minusai tai kad būdavo šiokia tokia priespauda gal sakyčiau kaikurių produktu trūkumai, ribotas keliavimas po Europa ir kitas šalis..

2019 m.
sandra

manau, kad sovietmečiu kai kurie žmonės ir gerai ir blogai gyveno. Neblogai gyveno tie žmonės, kurie buvo darbštūs dirbo, jie nemokamai arba su didelėm nuolaidom gaudavo butus, statydavosi namus. Tėvai pasakoja, kad tekdavo palaukti eilėse prie kai kurių maisto produktų, kurių šiais laikais yra abstu, kad baimindamiesi jog ateis badas ir parduotuvėse neliks maisto produktų, duonos prisipirkdavo tiek daug, kad vėliau tekdavo išmesti.Tais laikais, nedarbas ir tinginiavimas buvo baudžiamas bausmėmis. Iš esmės blogai gyveno alkoholikai ir tinginiai.

2019 m.
Saulius

Aš manau, kad buvo savo pliusu ir savų minusų, nes seni žmonės sako "Prie rūso gyven buvo žymiai geriau". Na o per per istorijos pamokas pasiklausius tai nevisai buvo gyvenimas geras. truko maisto ir t.t

2019 m.
Dovilė

Vieni gyveno gerai, nes įstengdavo išsilaikyti savo postuose, vogdavo iš kitų, paklūsdavo valdžiai, todėl valdžia, kaip kokiems šuniukams atsidėkodavo dovanėlėmis, o likusi tautos dalis - skurdo ir badavo. Tad gerai žmonės negyveno tais laikais, nes neturėjo savo nuomonės, asmeninės erdvės ir būdavo amžinoje baimėje.

2019 m.
Batai

Taip, gyveno blogai. Primityviausi žmonių norai - darbo vieta, gyvenamoji vieta ar maistas buvo išpildyti - nemokamas butas ar automobilis atrodo puikiai BET. Bet tai buvo tik priedanga visos Sovietų Sąjungos žmonių kaip darbo jėgos išnaudojimui. Tai buvo didžiulė sistema, veikianti principu skaldyk ir valdyk. Sovietų sąjunga paliko ryškią žymę istorijoje kaip naikinusi šeimas, kultūrą ir bet kokį nepriklausomą mąstymą. Į Sibirą išvežti inteligentai, kovotojai, pasipriešinę sistemai raštu, balsu ar fiziniais veiksmais. Man keista, kaip žmogus save vadinantis lietuviu gali klausti tokio klausymo ir jį svarstyti. Aš manau, kad buvo savo pliusu ir savų minusų, nes seni žmonės sako "Prie rūso gyven buvo žymiai geriau". Na o per per istorijos pamokas pasiklausius tai nevisai buvo gyvenimas geras. truko maisto ir t.t.

2019 m.
Urtė

Blogai gyveno, nes iš turtingesnių ir darbštesnių valstiečių bovo atimtas visas turtas, jų šeimos ištremtos į Sibirą. Dauguma dėl nepakeliamų gyvenimo sąlygų, sunkaus darbo, ligų ir bado mirė.

2019 m.
Laura

Gyveno ir gerai ir blogai. žiūrint kelintais metais. nes buvo kolūkiai, ir jiem buvo gerai, visi dirbo, algas mokedavo maistu arba daiktais. pinigu neturedavo bet uz tad valgyt turedavo. o minusas tas kad nebuvo laisves, nei zodzio, nei siaip. 

2019 m.
as

Negerai nes buvo daug blogu sperdimu kurie ir atvede i sajungos zlugima

2019 m.
Ema

Manau, kad šiam klausimui niekada nebus galima pateikti vieno konkretaus atsakymo.Mano nuomone, tai buvo daugiau blogo. Pagrindiniai minusai buvo tie, kad žmonės buvo atskiriami nuo šeimų, patyrė nepriteklių, buvo didelis mirtingumas, negalėjo naudotis laisva valia, gyveno baimėje.

2019 m.
Ramune

Manau be išvardintų blogybių buvo vienas pliusas - žmonės buvo labai išradingi pvz.kūryboje. Norint kažką teigti ar su kažkuom kovoti reikėjo pasitelkti metaforas. Kaip ir bet kuriuoje priespaudoje gimė nemažai genijų pvz.Nekrošius ir jo metaforinis teatras.

2019 m.
Lukas

man patinka giventi dabar nes tu galu pasimti pasa ir kielauti kur tik noresi po europos sajunga i tu gali išiskirti nuo kitu žmony

2019 m.
Gabija

Mano nuomone, tikrai ne kiekvienas gyveno blogai,. geriau uždirbantys žmonės ar tiesiog geresniuose postuose buvę asmenys jokio skurdo ar panašių dalykų nematė. Tačiau žvelgiant į kaimo žmonių gyvenimus skurdas ir blogas byvo kiekvienos dienos problema.

2019 m.
Inga

Manau, kad neįmanoma atsakyti į tokį klausimą, kiek žmonių - tiek ir nuomonių. Tada buvo pinigų, bet nebuvo ko pirkti. Dabar yra kuo pirkti - nėra pinigų. Valdžiai, bet kuriuo metu buvo gera, o paprasti žmonės visada buvo pasmerkti kentėti

2019 m.
Augustas

Apie gyvenimą Tarybų Lietuvoje. Butus duodavo ir remantuodavo nemokamai. Jokių skaitliukų, išskyrus elektros, nebuvo. Už visas buitines  paslaugas buvo simbolinis mokestis - apie 2 procentus mano atlyginimo.

2019 m.
Lukas

Sakyčiau yra savų pliusų ir savų minusų, pliusai aišku buvo menkesni, vienas iš didžiausių pliusų buvo tikraiusiai tai kad suteikdavo nemokamą bustą, žmones daugiau bendraudavo tarpusavy nes reikėjo vieningumo ir daugiau pagalbos vieni kietiems, o minusai tai kad būdavo priespauda, produktų trūkumai, suvaržytos teisės, negalėjo išsiskirti nuomonė, ribotas keliavimas po europos ir kitas šalis, mažas atlyginimas, menkas susisiekimas su užsieniu.

Sausio 26 d. 15:12
Lukas

Sovietų laikai buvo sunkųs. Pragyventi buvo tikria sunku. Bet viskas priklauso nuo žmonių nuomonės ir tai ir yra mano nuomone.

Vasario 2 d. 14:26
Dominykas

Sovietų laikai tikrai buvo sunkūs. Turėdavai visąlaiką dirbti, kad ir būdavai benamis ar neturintis pinigų. Bet ir sutarimas būdavo geras.

Vasario 2 d. 18:00
Agne

Sovietų laikai tikrai buvo sunkūs

Vasario 3 d. 08:18
Valentinas

Aš iš tiesų sovietų laikais žmonės blogai gyveno?
1. Priklausomai nuo to kokie zmones.

2. Priklausomai nuo to kur gyveno tie zmones.

3. Priklausomai nuo to kas reiskia "blogai" jusu manymu.

Siaip tai jeigu uklausti zmoniu kurie sovietu laikais gyveno tarybu sajungoje, tai 50% apklaustu pasakys kad blogai gyveno, o kitie 50% pasakys kad gerai gyveno.

Ir tie ir kiti bus visiskai teisus.

Vasario 5 d. 23:24
Lexa

Ziurint kokios salies jei Lt tai jo

Vasario 9 d. 17:44
Aurimas

Taip, gyveno blogai. Primityviausi žmonių norai - darbo vieta, gyvenamoji vieta ar maistas buvo išpildyti - nemokamas butas ar automobilis atrodo puikiai BET. Bet tai buvo tik priedanga visos Sovietų Sąjungos žmonių kaip darbo jėgos išnaudojimui. Tai buvo didžiulė sistema, veikianti principu skaldyk ir valdyk. Sovietų sąjunga paliko ryškią žymę istorijoje kaip naikinusi šeimas, kultūrą ir bet kokį nepriklausomą mąstymą. Į Sibirą išvežti inteligentai, kovotojai, pasipriešinę sistemai raštu, balsu ar fiziniais veiksmais. Man keista, kaip žmogus save vadinantis lietuviu gali klausti tokio klausymo ir jį svarstyti..

Vasario 10 d. 19:42
Irmanta

Taip, gyveno blogai, nes neturėjo nuomonės laisvės.

Vasario 11 d. 21:40
Mantas

Manau, kad ne visi blogai gyveno, sakyciau priklause nuo zmogaus pozicijos visuomeneje, kuo uzsiimdavo, ir dar daug visokiausiu faktoriu prisideda, tai nuo pacio zmogaus poziurio labiau.

Vasario 12 d. 11:13
Mantas

Manau, kad ne visi blogai gyveno, sakyciau priklause nuo zmogaus pozicijos visuomeneje, kuo uzsiimdavo, ir dar daug visokiausiu faktoriu prisideda.

Vasario 12 d. 11:14
skaidytojas

nebijok tiesiog skrisk pagal srovę,skrisk

Vasario 13 d. 20:01
Aina

Gyveno blogai, skurdžiai neturėjo pinigų, vyko karas. Nebuvo išmanus pasaulis, nes nebuvo telefonų, kompiuterių. 

Vasario 17 d. 18:24
viginijus

 visų šaltinių surinkus duomenis yra tiek pat procentų žmonių kurie teigia jog gerai gyveno tais laikais o kiti skundžiasi, kad blogai buvo. 

Vasario 24 d. 16:49
ugne

Taip, išties gyvenimas nebuvo tobulas. Paskaityk gyvulių ūkį, galima nemažai pasimokyti.

Vasario 24 d. 18:59
Lukas

Anot mokslininko, mes linkę pamiršti, kas praeityje buvo bloga.

Vasario 24 d. 19:44
Izabele

Taip žmonės turėjo daug priklausomybiu todėl gyveno ne taip puikiai kaip mes dabar

Vasario 25 d. 19:30
M

Mano manymu ne. Dauguma žmonių teigia, kad tuo laikotarpiu gyventi buvo tikrai neblogiau nei dabar.

Vakar 16:49
emilija

sunku atsakyti, bet kai kuriems aišku dabar yra 2020m. labai faina.

Šiandien 17:36
emilija

Manau, kad ne visi blogai gyveno, sakyciau priklause nuo zmogaus pozicijos visuomeneje, kuo uzsiimdavo, ir dar daug visokiausiu faktoriu prisideda.2020m. 

Šiandien 17:39

Parašykite atsakymą

Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

( el. paštu gausite dovanų kodą )

×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo