Istorija gal galite padet

Ariel

1. Kas yra rekonkista ? Kada ir kuo ji baigėsi?

2. Kokių dabartinių tautų protėviai vadinami normanais?

3. Kas ir kuriais metais įkūrė Šventąją Romos imperiją?

4. Išvardinkite teritorijas , įėjusiais į Šventąją Romos imperiją.

5. Interneto resursuose suraskite 2-4 pamokos temą atitinkančius žemėlapius. Aprašykite pagrindinius jų skirtumus.

KlausimaiIstorija2 atsakymaiKlausimas atsakytas
2019 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Kotryna

1 Rekonkista  vadinamas krikščionių valdovų vykdytas maurų karalysčių Iberijos pusiasalyje užkariavimas.

1137 metais Katalonija prisijungė prie Aragono karalystės 1212 metų pavasarį popiežius Inocentas III skelbia kryžiaus žygį prieš netikėlius, atleisdamas visas nuodėmes kryžiuočiams. Birželio 16, Las Navas de Tolos mūšyje pati didžiausia skaičiumi krikščionių kariuomenė visiškai sutriuškina Almohado kalifato valdančiųjų armiją. Musulmoniškosios Ispanijos galia buvo sugriauta visiems laikams.

2. Vikingai  – ankstyvųjų viduramžių skandinavų kilmės jūrininkai, kariai, pirkliai ir plėšikai. VIII a. pb. – XI a. pb. vykdė karinius bei prekybinius jūrinius žygius nuo Vinlando iki Biarmijos ir nuo Kaspijos jūros iki Šiaurės Afrikos.[3] Šis periodas Europos istorijoje vadinamas vikingų amžiumi.

3,Šventoji Romos imperija  – oficialus imperijos, 962 m. susikūrusios iš Karolingų Rytų frankų karalystės ir gyvavusios iki 1806 m., pavadinimas. Formaliai valstybės pradžia laikoma Otono I karūnavimas imperatoriumi 962 m. vasario 2 d uo 1254 m. vokiškuose dokumentuose valstybė vadinama Sacrum Imperium Romanum („Šventoji Romos imperija“). Galutinis pavadinimas įsitvirtino tik XV a., kai nuo 1438 m. atsirado dar vienas priedėlis – Nationis Germanicae, o 1486 m. šis titulas oficialiai pavartotas įstatyme.

4.Imperiją sudarė Vokietija, kuri joje dominavo, Čekijos, Austrijos, Lichtenšteino, Slovėnijos, Belgijos ir Liuksemburgo teritorijos, taip pat dalys dabartinės Lenkijos ir Nyderlandų. Kurį laiką imperijai taip pat priklausė Šveicarija, taip pat dalis rytinės Prancūzijos ir šiaurės Italijos.

5.

2019 m. Geriausias atsakymas
Ligita

1 . vadinamas krikščionių valdovų vykdytas maurų karalysčių (islamiškojo Al-Andalus regiono) Iberijos pusiasalyje užkariavimas. Rekonkista prasidėjo 718 m. ir buvo užbaigta Aragono karaliaus Ferdinando ir Kastilijos karalienės Izabelės 1492 m. sausio 2 d., kai buvo užkariauta paskutinė maurų valstybė pusiasalyje (Grenadoje). Taip buvo suvienyta ir Ispanija, išskyrus Navarą, kuri įjungta 1512 m.

2019 m.
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×