Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas

Miglė

Į kokios valstybės sudėtį pateko Lietuva Pirmojo pasaulinio karo metu? Kaip buvo vadinamas tos valstybės kraštas, kuriam priklausė Lietuva?

Palyginkite 1917-12-11 ir 1918-02-16 Nepriklausomybės aktus. Kuo jie panašūs ir kuo jie skiriasi?

Kada ir kokiu tikslu buvo sušauktas Didysis Vilniaus Seimas?

KlausimaiIstorijaLygis: Profesinė mokykla2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Birželio 2 d. 01:01
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Donata

Per pirmąjį pasaulinį karą kovojo Rusija su Vokietija . Užimtoje Rusijos imperijos dalyje Rytų fronto kariuomenės vyriausioji vadovybė įkūrė administracinį teritorinį vienetą – Oberostą (apėmė ankstesnes Suvalkų, Kauno, beveik visas Vilniaus, Gardino ir Kuršo gubernijas). Okupuotos teritorijos valdymas buvo visiškai militarizuotas.

Didysis Vilniaus Seimas sušauktas 1905 m. gruodžio 4 d. jo metu buvo suformuota politinės Lietuvos autonomijos nuo Rusijos reikalavimas.

918 02 16 Lietuvos Tarybos aktas, kuriuo teisiškai atkurta Lietuvos valstybė. Priimtas remiantis tautų apsisprendimo teise, lietuvių tautos valia ir Lietuvių konferencijos nutarimu. Vasario 16 Aktas nustatė, kad valstybė bus demokratinė, jos sostinė – Vilnius. Numatė, kad valstybės santvarką nustatys Steigiamasis Seimas. Vasario 16 Aktu buvo kreiptasi į Rusiją ir Vokietiją, kitas valstybes, jas informuojant apie Lietuvos valstybės atkūrimą ir bet kokių buvusių valstybinių ryšių nutraukimą.

1917 12 11 Tarybos padarytas pareiškimas skelbė Nepriklausomos Lietuvos atkūrimą, bet numatė ir tvirtus ryšius su Vokietija.

Birželio 2 d. 13:28 Geriausias atsakymas
Naujalis

Lietuva pateko į Vokietijos sudėtį. Jis buvo vadinamas Mėmeliu.

Birželio 3 d. 11:08
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo