Istorijos 11 klasės testų atsakymai


Istorijos testai 11 klasei. Istorijos uzduotys 11 klasei atsakymai. Istorija testai ir uzduotys 11 klasei atsakymai. Istorija 11 klase atsakymai. Istorija testai ir uzduotys atsakymai. 11 klases istorijos testai. Istorija 11 klasei atsakymai. Istorijos testu atsakymai. Istorijos uzduotys 11 klasei. Istorijos testai 11 klase.

11 klasės istorija. Istorijos mokslas. Žymiausi pasaulio ir Lietuvos istorikai. Žmonijos raida paleolito laikotarpiu. Mesopotamijos civilizacija. Senovės Egiptas. Senovės Indija. Senovės Kinija. Senovės Žydai ir finikiečiai. Senovės Graikijos civilizacijos. Archainė Graikija. Klasikinė Graikija. Helenizmo epocha. Senovės Graikijos kultūra. Ankstyvoji Romos istorija. Senovės Romos laimėjimai. Jėzus nazarietis ir judėjiška visuomenė. Krikščionybės plėtimas ir bažnyčios raida. Baltų gentys; Lietuvių tautos susidarymas. Viduramžio – Bizantija. Frankų valstybė. Feodalizmas Vakarų Europoje. Šventoji Romos Imperija. Vikingai - Didieji viduramžių keliautojai. Krikščionių bažnyčia. Kryžiaus karai. Centralizuotų valstybių kūrimas.

Istorija - tai mokslas tiriantis praeities įvykius ir istorijos mokslo raidos neįmanoma suvokti be iškiliausiu istorikį ir jų darbų, kuriuose perteikiama tam tikro laikotarpio žmonių istorinė sąmonė. Pirmieji kritiškai vertinti praeities įvykis pradėjo vertinti hetiškai, o mokslo pradžia siejama su senovės graikijos istorikais herodoto ( 460 – 428 m. Pr. Kr. ) ir tukidoto ( 460 – 395 m. Pr. Kr. ) veikalais viduramžiais krikščioniškosios istoriografijos pradininkai buvo eusebijus cezarėjietis ( apie 265 – 340 m. ) ir orozijus ( 380 – 418 ) , bei šventas augustinas ( 354 – 430 m. ). Viduramžiuose pagoniškoj istorijos chronologija buvo suderinta su šventuoju raštu, jį apėmė laikotarpį nuo pasaulio sukūrimo iki paskutinio teismo dienos. Istorija buvo neatsiejama nuo teologijos, istorikai rašė metraščius, kronikas valdovų ir kitų žymių žmonių gyv. Aprašymus, iš populiarino tautų istodievas sukūrę visus tobulus, evoliucijos teorija sako , kad išgyvena stipriausias, organizmai mėtojtobulėjo žmogaus išvaizda, padidėjo smegenys. Tai buvo palankios sąlygos žmonėms išgyventi, atsirado daugiau maisto išteklių. Atsiradus sudėtiniams įrankiams (lankui, strėlėms, ietims bei peiliams) medžioklė pasidarė sėkmingesnė. Mesopotamijoje buvo palankios sąlygos žemės ūkio raidai, išrado ratą ir vežimą, ėmė naudoti bronzą ie gyvulių jėgą, ėmė ryškinti žmonių šventykla buvo statoma miesto centre, jai atiduodavo dalį derliaus, už tai žemdirbiai gaudavo egiptas, sėkmingai kariaudamas su gretimais kraštais, apsirūpino vario , sidabro, aukso ištekliais. Valdydamas visos šalies turtą faraonas užtikrino savo galią. Valdovo galia įamžindavo piramidės, o tai reikšdavo valstybės galybė. O žlugimas ir jo pagrindas buvo tai, kad gausėjo valdininkų skaičius, vis daugiau imta kyšių, įspūdingai didėjo aukos šventiku dievams, didelės dovanos kilmingiesiems, kad šie būtų palankūs valdovui. O tai labai greitai tuštino iždą, valstybė neteko daug žmonių. Kilmingieji ir žyniai iškilo, jie tapo sapie 2050- apie 1785 m. Pr. Kr. – po 200m. Trukusio suirutės laikotarpio egiptą vėl pavyko suvienyti. Valdant naujam faraonui buvo pastatyta nauja sostinė- tebai. Sustiprėjus faraono valdžiai buvo pertvarkyta šalies vidaus ir užsienio politika. Ekonomika rėmėsi valstybiniai ir šventyklų ūkiais. Apie 1570- 1075 m pr. Kr. Egipte buvo pakyčių ir ūkio bei prekybos srityje. Prekyboje jau buvo atsiskaitoma ne grudais o sidabru. Visuomenėje iškilo pirklių sluoksnis. Įspūdingai iškilo egipto kultūra architektūros ir statybos srityje.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (3802 žodžiai)
  • Boris
  • Istorijos 11 klasės testų atsakymai
    9 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Istorijos 11 klasės testų atsakymai. (2011 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-11-klases-testu-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:18
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo