Istorijos asmenybės egzaminui


Egzaminu programos asmenybes. Asmenybes istorijos egzaminui. 2014 metu istorijos egzaminu asmenybes.

Kristupas Kolumbas. Ferdinandas Magelanas. Vaskas da Gama. Martynas Liuteris. Johanas Gutenbergas. Mikalojus Kopernikas. Leonardas da Vinčis. Nikolas Makiavelis. Žanas Žakas Ruso. Šarlis Monteskje. Maksimiljenas Robespjeras. Napoleonas I(Napoleonas BonapartasOtas fon Bismarkas. Vladimiras Leninas. Vudras Vilsonas. Josifas Stalinas. Benitas Musolinis. Adolfas Hitleris. Vinstonas Čerčilis. Joachimas Ribentropas. Viačeslavas Molotovas. Franklinas Ruzveltas. Džordžas Maršalas. Haris Trumenas. Nikita Chruščiovas. Džonas Kenedis. Leonidas Brežnevas. Michailas Gorbačiovas.

Gyveno apie 1399 – 1468 m.- vokiečių juvelyras ir spaustuvininkas. Spaudos renkamaisiais spaudmenimis išradėjas. Apie 1440 m. išrado metalinių spaudmenų gamybos technologiją, rankines spausdinimo stakles (presą), spaustuvinius dažus. Spausdino kalendorius, indulgencijas, lotynų kalbos vadovėlius, Bibliją ir kt. J. Gutenbergas savo pavardės leidiniuose nėra įrašęs, todėl tiksliai nežinoma, kokias knygas išspausdino. Tyrinėtojai jam priskiriaapie 50 leidinių. Žymiausias J. Gutenbergo leidinys – poligrafijos meno šedevras – Biblija, išspausdinta lotynų kalba, kuri buvo rengiama ir spausdinama apie penkis metus. Jis nebuvo geras verslininkas, bent jau iš savo išradimo nesugebėjo uždirbti daug pinigų. Svarbiausias J. Gutenbergo nuopelnas yra tas, kad visas spausdinimo proceso dalis sujungė į efektyvią gamybos sitemą, nes spausdinimo privalumas yra masinė produkcija. Iš spausdinimo proceso keturių elementų – judančių raidžių, spausdinimo mašinos, tinkamo rašalo ir spausdinimui reikiamos medžiagos – tik ketvirtasis (popierius) buvo ne J. Gutenbergo išradimas.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (3933 žodžiai)
  • Evelina
  • Istorijos asmenybės egzaminui
    10 - 1 balsai (-ų)
Istorijos asmenybės egzaminui. (2014 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/istorijos-asmenybes-egzaminui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 08:03
×